Збиралися з нагоди двох важливих подій

Сьогодні, 5 червня, у Колонній залі КМДА відбулися урочисті збори Київської обласної  організації Національної спілки журналістів України з нагоди Дня журналіста України та 60-річчя  спілки.

Національна спілка журналістів України – незалежна, громадська, позапартійна організація, всеукраїнська творча спілка як суб’єкт творчої діяльності, що об’єднує професійних творчих працівників — журналістів та інших працівників засобів масової інформації, які професійно займаються журналістикою, публіцистичною діяльністю.

Історичним попередником СЖУ–НСЖУ було оргбюро Спілки журналістів (1957–1959).  Спілку було створено 23 квітня 1959 року постановою вищого виконавчого органу республіки і спочатку вона являлася республіканським відділенням Спілки журналістів СРСР. Після розпаду СРСР і набуття Україною незалежності, СЖУ був наданий статус «національної».

Указом Президента України від 25 тавня 1994 року встановлено професійне свято працівників ЗМІ України – День журналіста України, що святкується 6 червня – день прийняття в 1992 році Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів.

НСЖУ налічує понад 19 000 членів і має регіональні організації в усіх областях України. До складу НСЖУ входить чимало вихідців з Чернігівщини.

У сьогоднішніх урочистостях взяли участь і земляки – члени Чернігівського земляцтва, зокрема, автор цих рядків, а також Володимир Різун, Леонід Шморгун, Сергій Кудін, Сергій Панкратьєв, Ганна Скрипка, Анатолій Пінчук.

Цього дня Ганна Скрипка в урочистій обстановці отримала членський квиток НСЖУ.

 

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у В громадських організаціях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.