Пам’яті патріарха українського золотарства

До Києва аж із Ольшанів

Дороги виводять із пущ.

Пройшов їх до честі і шани

Григорій Васильович Плющ.

Леонід Горлач

Сьогодні нашому земляку, кандидату технічних наук, заслуженому працівнику промисловості України Григорію Васильовичу Плющу виповнилось би 85 років.

Народився Григорій Васильович 13 лютого 1935 року в селі Вільшане Сосницького району.

Випускник Київського політехнічного інституту впродовж багатьох років працював на відповідальних керівних посадах і повністю віддавався роботі: спочатку на Київському радіозаводі, а потім 30 років на Київському ювелірному. Чверть століття він очолював це підприємство. Під його керівництвом Київський ювелірний з відстаючих перетворилося в провідне підприємство галузі і стало відомим на міжнародному рівні.

Продукція заводу займала достойне місце на галузевих і міжнародних виставках в Японії, Англії, Італії, Швейцарії, Німеччині…

На початку 90-х років минулого століття, коли в Україні різко падало виробництво, зупинялися фабрики та заводи, Григорій Васильович повністю перебудував виробництво: відновив асортимент, створив нові робочі місця, налагодив збут продукції.

У лексиконі співробітників заводу з’явилися нові слова: менеджмент, маркетинг, ринок … Досягнення колективу та його особисті були оцінені на державному та міжнародному рівні. Григорій Плющ став володарем відзнак: «Факел Бірмінгема»; Диплом Всеукраїнської акції «Золото Фортуни»; неурядової нагороди «Золотий Меркурій» та інших. Трудова діяльність Григорія Васильовича була відзначена орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Саме в ці роки він об`єднав галузеві підприємства в Асоціацію ювелірів України і став її першим президентом, приймав участь у створенні законодавчої бази ювелірної галузі. Він жив життям ювелірів і, по суті, створив Київський ювелірний завод.

На ювелірному заводі працювало чимало вихідців з Чернігівщини. Ті земляки, хто з ним працював, згадують, що важко було встигнути за потоком його нових ідей, планів націлених на те, як зробити все краще, красивіше, цікавіше і одночасно більш вигідним для всіх – споживача, галузі, держави. Спектр його професійних інтересів постійно розширювався. Коло спілкування включало в себе ділових людей Києва, України, країн ближнього та далекого зарубіжжя, директорів фірм, банкірів, політиків, митців, священнослужителів. Не забував Григорій Васильович і про науку – він автор 25 відкриттів та 50 наукових робіт.

Тому й не дивно, що після виходу на пенсію Григорієм Васильовичем за два місяці було створено нове ювелірне підприємство «Пектораль». Весь свій досвід і вміння він вклав у нову справу. Так засяяла зірка «Пекторалі». Дуже скоро продукція «Пекторалі» була представлена ​​на спеціалізованій виставці «Ювелір-Експо 2001».

Після заснування Чернігівського земляцтва Григорій Плющ, як і більшість тих земляків, котрих турбувала подальша доля рідної Чернігівщини, увійшов до його складу. Разом з розбудовою «Пекторалі» намічалися й наші серйозні плани.

Однак осіннього дня 2002 року, замість повідомлення про час запланованої зустрічі, ми отримали сумну звістку про його раптову смерть  у віці 67 років.

На превеликий жаль Григорій Васильович більше не з нами. Але він завжди залишиться в серцях не тільки близьких, рідних, друзів, колег, а й чисельних земляків-чернігівців.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.