Пам’яті жертв Другої світової війни

Нещодавно світ відзначив 70 років завершення Другої світової війни. Не залишилася осторонь і Україна. Відбулося чимало заходів – виставок, презентацій нових видань, конференцій та зустрічей. У Чернігівському історичному музеї імені Василя Тарновського 2 вересня відбувся круглий стіл «Україна й українці у Другій світовій війні». І ось – ще одна нагода згадати ті страшні часи та вшанувати пам’ять жертв, які людство поклало на вівтар миру.

У Музейно-меморіальному комплексі партизанської слави «Лісоград» (село Єліне Щорського району) – філії Чернігівського історичного музею імені ВасиляТарновського 13 вересня відкрився пам’ятний знак на честь загиблих. Ініціаторами його створення став Музей імені Василя Тарновського, Щорська районна державна адміністрація та районна рада. Підтримало та профінансувало створення та встановлення знака німецьке товариство «Коло друзів Щорса (Україна)» (мається на увазі місто Щорс – прим. автора).

Товариство було створено мешканцями міста Фрьонденберг Йоганнесом і Годартом Ульмке разом із однодумцями. Приводом для цього став пошук могили загиблого у 1942 року в Єлінських лісах Вільгельма Ульмке – батька засновників товариства. Починаючи з 2000 року німецька делегація відвідує Щорський район, допомагаючи закладам освіти, медицини та культури. В партизанському Лісограді ними був встановлений пам’ятний хрест, вклонитися якому гості з Німеччини приїздили регулярно.

До цьогорічного візиту вирішено було внести корективи: замінити пам’ятний хрест на знак пам’яті. Товариство охоче погодилося на пропозиції історичного музею, а місцевий підприємець в короткий термін виконав роботу за затвердженим ескізом.

Представники німецької громади, районної влади та Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського відкрили стелу, на якій зазначено: «Пам’яті жертв Другої світової війни – на знак скорботи та примирення». Тут же зображений логотип товариства «Коло друзів Щорса (Україна)». Під час свого виступу Герберт Ульмке не ховав почуттів вдячності. Теплі слова лунали на адресу музею, районної влади та українців взагалі.

kr

kr

Сьогодні Україна боронить свою Незалежність від російського агресора. І для нас важливо в цей час відчувати підтримку Європи і, зокрема, Німеччини. Ця країна знає, якою ціною дається спокута і примирення.

Особливість знака «Пам’яті жертв Другої світової війни», відкритого в Лісограді полягає в тому, що він є першим в області подібним пам’ятником. Ця пам’ять важлива задля того, щоб ніколи в світі не відбувалися війни.

F 03

Сергій ЛАЄВСЬКИЙ

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.