Поетичне слово – зброя Надії Кольцової

У лютому місяці цього року в газеті «Голос України» було надруковано добірку патріотичних віршів відомої на Броварщині та Чернігівщині поетеси, бібліотекаря філіалу №8 Броварської ЦБС, заступника голови Варвинського відділення Чернігівського земляцтва в місті Києві – Надії Тимофіївни Кольцової. Відтоді ці поезії ще гучніше зазвучали на різних майданчиках краю.

21 березня – Всесвітній день поезії. З метою усвідомлення юними українцями краси та величі поетичного слова, завідуюча Княжицькою бібліотекою-філіалом № 5 Тетяна Василівна Сус та бібліотекар II категорії Любов Миколаївна Куценко, провели літературно-патріотичну годину для учнів Княжицької ЗОШ I-III ступенів на тему: «Слово, моя ти єдиная зброє». Але серед присутніх були не тільки молоде покоління, а й Княжицький сільський голова Віктор Іванович Петренко, педагогічний колектив навчального закладу на чолі з директором Оксаною Борисівною Олійник та представники методично-бібліографічного відділу Броварської центральної районної бібліотеки.

Організатори заходу приурочили своє вступне слово генію українського народу, взірцеві боротьби за незламність вільнолюбного духу нації, творцеві Кобзаря – Тарасу Шевченку. А у виконанні старшокласників прозвучали поетичні рядки, присвячені сьогоденним буремним подіям на українському Донбасі та героїзму воїнів – АТОвців.

Поетичне слово завжди було як зброя: слово додавало сили, піднімало на боротьбу за волю, вело на подвиг. Таким є поетичне слово Великого Кобзаря. Для нас Тарас Григорович Шевченко – не лише геніальний поет, він – наш поводир, пророк, наша істина. Знання поезії Тараса Шевченка – найкращий тест на українство. Це – індикатор національної свідомості. І на підтвердження цього натхненно та мелодійно звучали вірші самобутньої поетеси з села Требухова, бібліотекаря I категорії Требухівської бібліотеки-філіалу № 8 Надії Кольцової.

DSC 001

Сьогоднішній захід довів, що мова поезії здатна об’єднати народ для захисту своєї незалежності і недоторканності своїх кордонів. Поетичне слово, навіть пронесене крізь віки, не втрачає своєї актуальності в будь-який час і здатне надихати на героїчні вчинки та виховувати у підростаючого покоління почуття патріотизму і любові до рідної неньки – України.

Священна правда боротьби за волю України відкрилася для присутніх у поезіях Тараса Шевченка, Лесі Українки, поетів-п’ятидесятників, сучасних українських поетів– Вадима Крищенка, Тетяни Домашенко, Василя Цілого, Тетяни Лемешко, поетеси – чернігівчанки – Надії Тимофіївни Кольцової.

DSC 003

DSC01525

Заключний виступ Надії Тимофіївни перед присутніми учнями та вчителями школи, та й сама її присутність (жива поетеса!) підкреслили співпричетність кожного до непростих подій нашого часу, до ролі поезії в нашому житті.

Надія ПІГНАСТА

Опубліковано у Видатні земляки, У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.