Як у Бобровиці вулиці перейменовують

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в українських містах та селах проходив і ще продовжується процес перейменування вулиць. Долучилася до нього і Бобровицька міська рада.

Проаналізувавши, як це вона зробила, здається, що закони написані не для неї. Громадських обговорень  в Бобровиці не проводилось.

Розповім про перейменування по-бобровицьки. І, зокрема, про те, як перейменовували вулицю Червонофлотську. До речі, вона одна із найбільших у місті. Знаходиться в його центральній частині, красива, асфальтована. І назву їй потрібно було підібрати відповідну. Початок був оптимістичний. В районній газеті «Наше життя» ( № 36 від 5 вересня 2015 року) з’явилося повідомлення з пропозиціями  про перейменування вулиць за результатами обговорення на засіданнях робочої групи та виконкому міської ради. Вулицю Червонофлотську пропонували перейменувати на Соборну. Чудово! В честь нашої Соборної України. Патріотично! Краще не придумаєш. Пропозиції та зауваження приймалися до 24 вересня. Далі – інформаційна тиша …

31 грудня 2015 року районна газета «Наше життя» (№ 54) опублікувала рішення Бобровицької міської ради від 25 грудня 2015 року «Про перейменування вулиць підвідомчої території міської ради». В переддень нового 2016 року жителі вулиці Червонофлотської дізналися, що живуть вони вже на  Михайлівській. Такий ось подарунок зробила  міська рада під ялинку.

Зателефонувавши до міської ради, я дізналася, що вулиця була названа за пропозицією жителів вулиці Червонофлотської, які мешкають на її початку. Поруч (на вулиці Незалежності) знаходиться Свято-Михайлівська  Українська Православна церква Московського Патріархату. От жителі і запропонували назвати вулицю Червонофлотську не Соборною, як було опубліковано в газеті, а Михайлівською. Депутати міської ради одноголосно підтримали ініціативу містян.

А де ж громадське обговорення? Вже навіть після того, як було опубліковане  рішення сесії, де міська рада ощасливила новою назвою (без нас нас же і оженили!), деякі жителі не знали, що вже живуть не на Червонофлотській. Інші  не розуміли: звідки взялася така назва? В рішенні було просто написано – Михайлівська. Як і звідки взялася така назва, в честь чого і кого названа  вулиця – ніхто не міг второпати. Тепер у Бобровиці йде черговий етап перейменування і робоча група запропонувала  назву Соборна вже для іншої вулиці.

До міської ради було адресовано колективне звернення жителів Бобровиці з вимогою скасувати рішення від 25 грудня 2015 року «Про перейменування вулиць підвідомчої території міської ради» в частині, що стосується вулиці Червонофлотської, як таке, що прийняте  з порушенням законодавства. Міська рада відповіла, що не вбачається порушень чинного законодавства України, як в цілому, так і в частині перейменування вулиці Червонофлотської. Насамкінець роз’яснили, що жителі мають право оскаржувати дане рішення у судовому порядку.

Людмила  ХВОЯ, місто Бобровиця

Опубліковано у На Чернігівщині, У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.