Польща не вірить у атомну бомбу росіян

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський зустрівся у Варшаві з головним редактором BILD Маріон Хорн та її заступником Паулем Ронцхаймером.

Його вважають одним із найсуворіших критиків політики Німеччини щодо Росії, і він прямо говорив про масштабну загрозу війни, яку представляв російський правитель Володимир Путін, коли німецькі політики все ще применшували це.

Радослав Сікорський Міністр закордонних справ Польщі прийняв BILD вчора, 27 квітня, в МЗС у Варшаві для ексклюзивного інтерв’ю. Він знову попереджає Німеччину про можливість нападу на НАТО.

Наводимо головні тези глави польського МЗС з інтерв’ю.

Про можливість атаки Росії на країни НАТО

«Німецьких політиків, схоже, влаштовує, що Росія буде готова [до цього] лише через чотири-п’ять років, а на той час буде готова й Німеччина. Але річ у тому, що перш ніж Росія прийде до Німеччини, вона мусить дістатись деяких інших країн».

Про можливість нападу Росії на Польщу

Росія багато разів нападала на Польщу за 500 років нашої історії. Тому ми анітрохи не здивуємось. Росія програє, тому що ми, Захід, набагато сильніші за Росію. Сьогодні Україна бореться не сама. На відміну від минулих років, ми не боротимемося поодинці».

Про підтримку України та безпеки Європи

«У нас є вибір: або ми маємо переможену російську армію за межами України, або російську армію, що перемогла, на кордоні з Польщею. І тоді Путін вчинить так само, як Гітлер вчинив із Чехословаччиною: він візьме промисловість та людей в Україні та мобілізує їх для продовження війни. Краще зупинити Путіна в Україні, за 500-700 км звідси».

Про ситуацію на фронті

«Війни ніколи не йдуть в одному напрямку, їхній приплив і відплив час від часу змінюються. І, як сказав би військовий теоретик Карл фон Клаузевіц, завжди є «туман війни». Завжди є невизначеність у тому, що відбувається насправді. Наприклад, минулого року Україна відвоювала 50% раніше окупованої території. Цього року росіяни повернули собі ініціативу. Однак, як на мене, недостатньо визнано, що Україна фактично виграла битву за Чорне море. Путін намагався шантажувати Україну, Європу та Африку, зупиняючи прохід суден. Тепер Україна експортує через Босфор майже стільки ж зерна, скільки й раніше».

Про підготовку ядерного удару з боку Росії

«Немає жодних речових доказів того, що боєголовки витягли зі сховища. Ми заздалегідь знали б, якби вони це зробили. <…> Це не та зброя, яка з’являється у нього [Путіна] після натискання кнопки. Існує нормальний ланцюжок команд від Міністерства оборони та Генерального штабу для його застосування. Отже, він має переконати своїх генералів виконати такий наказ. Ці генерали повинні знати, що виконання такого наказу означає стати військовим злочинцем. У цей момент перед ними постане вибір: або виконати такий наказ, або позбутися Путіна».

За матеріалами німецького видання BILD

Прочитайте повне інтерв‘ю за посиланням: https://m.bild.de/politik/ausland-und-internationales/polens-aussenminister-radoslaw-sikorski-im-exklusiv-interview-662cb9c92e927d54162c0450?t_ref=https%3A%2F%2Fwww.google.com.ua%2F

 

Опубліковано у Захист і підтримка України, Новини земляцьких об'єднань за кордоном. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.