Попрощалися з «титаном» нації

Як повідомлялося на сайті в матеріалі «П ам’яті Левка Лук’яненка», 7 липня  відійшов у вічність Левко Григорович Лук’яненко – наш земляк, почесний громадянин Городні та Чернігівської області, чия життєва стежина почалася у селі Хрипівка Городнянського району. 

Попрощатися з видатним сином України, «титаном» нації, 10 липня у клубі  Кабінету Міністрів України зібрались тисячі людей.

Віддати шану людині¸ що поклала початок новій епосі в історії України, прибули рідні, близькі та друзі, Прем’єр – міністр України Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, громадські та державні діячі, побратими, які разом з ним у 70-их роках сиділи у радянських в’язницях, люди, які разом з Левком Григоровичем у 1991 році піднімали прапор України та проголошували незалежність, письменники – колеги по перу.

У церемонії прощання з видатним земляком також взяли участь представники Чернігівської області, серед яких заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко та голова обласної ради Ігор Вдовенко.

У складі делегації від Чернігівського земляцтва, очолюваної головою Ради Віктором Ткаченком, останнє «прощай» Герою країни від городнянців передав міський голова Андрій Богдан.

Після того, як завершилась церемонія прощання, похоронна процесія вирушила до Володимирського собору – головного храму Української Православної церкви Київського Патріархату.

На відспівування прийшли Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною, громадські та партійні активісти, діячі науки та культури.

Біля собору зібралися делегації, що автобусами добралися до Києва з різних областей України, щоб віддати останню шану невтомному борцю за волю та незалежність України.

Поховали Левка Григоровича на Байковому кладовищі столиці, де вже покояться герої України.

Микола БОГДАН

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.