Про допомогу учасникам антитерористичної операції та діяльність Центру допомоги учасникам АТО в Чернігівській області за 2018 рік

Впродовж 2018 року в Чернігівській області продовжувалась робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

Своє життя за вільну та незалежну Україну на сьогодні віддали 167 наших земляків.

Родинам загиблих військовослужбовців та представникам правоохоронних органів надано статус члена сім’ї загиблого ветерана війни. Всі вони отримали довідки та посвідчення встановленого зразка та користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Статус «Член сім’ї загиблого в АТО» присвоєно 380 членам родин загиблих учасників АТО, які надали в органи соціального захисту населення документи для отримання відповідного статусу.

Одноразова матеріальна допомога з Держбюджету надана 125 родинам загиблих, всього подано заявок  – 125.

Здійснюються додаткова робота щодо соціального захисту зазначеної вище категорії людей.  Так, з 2015 року діють обласна та місцеві програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Органами місцевої державної влади, громадськими організаціями та волонтерами здійснюється соціальний супровід та вирішуються проблемні питання учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих військовослужбовців. Ними налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями  для  надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони проведення АТО.

У  Чернігові створено антикризову раду, яка систематично проводить навчання із військовослужбовцями з питань профілактики постстресового синдрому. Надається допомога у набутті навичок поведінки при бойовому стресі.

Продовжувалося надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. З цією метою місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.

На базі обласного центру практичної психології та соціальної роботи продовжується робота консультативного пункту з питань надання психологічної допомоги дорослим і дітям, які знаходяться у кризовому стані.

Станом на 29.12.2018 року в обласному госпіталі пройшли реабілітацію всього 999 згаданих осіб, у тому числі 19 – знаходяться на лікуванні. В центрі психологічної реабілітації на базі комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» пройшло реабілітацію – 1082 особи, знаходяться на лікуванні – 21 особа.

Продовжується співпраця обласного центру практичної психології і соціальної роботи з громадською організацією «Центр психолого-соціальної допомоги «Ресурс». У рамках співпраці, методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи проводяться індивідуальні консультації та корекційні заняття з дітьми учасників антитерористичної операції.

По лінії органів соціального захисту населення в області продовжується реалізовуватись бюджетна програма щодо виплати грошової компенсації для придбання житла для сімей загиблих учасників АТО, а також для осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов.

Відповідно до статей 15-1, 116, 118, 121, 122, 186 Земельного кодексу України, Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 898-р «Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками», Положення про Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, затвердженого наказом Держгеокадастру від 17.11.2016 № 308, Головне управління в першочерговому порядку здійснює розгляд звернень учасників АТО та сімей загиблих учасників АТО щодо відведення земельних ділянок. Так, станом на 29.12.2018 року в Головному управлінні:

– кількість поданих учасниками антитерористичної операції заяв на отримання земельних ділянок становить 12332 од.;

– прийнято 9405 наказів про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 12762,8122 га;

– прийнято 5546 наказів про затвердження документації із землеустрою та передачу земельних ділянок у власність загальною площею 7636,4363 га.

Інформація щодо забезпечення учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО земельними ділянками на території області розміщується на власному офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області (chernihivska.land.gov.ua).

Вже близько двох років в Чернігові працює центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Представники центру надають юридичну допомогу найбільш незахищеним верствам населення, серед яких і учасники бойових дій. Військовослужбовцям згідно нового законодавства надається правова допомога з усіх питань на безоплатній основі. Допомога включає в себе весь юридичний спектр послуг, а саме консультації, складання заяв та позовів, представництво в судах всіх інстанцій та багато іншого. Керівництво центру закликає всіх бійців не залишати свої правові проблеми в глухому куті, а звертатися безпосередньо до них.

В області активно діє Центр допомоги родинам загиблих учасників АТО – ГО «ЄДИНА РОДИНА ЧЕРНІГІВЩИНИ» (голова громадської організації – Шанський Микола Миколайович). На порядку денному роботи громадської організації стоять питання щодо проведення обласних та районних заходів зі вшанування загиблих учасників АТО, нагородження державними нагородами (посмертно) загиблих та вручення цих нагород членам родин загиблих; проведення обласного заходу «Єдина родина Чернігівщини», пільговий проїзд в громадському транспорті членів родин загиблих; будівництво в м. Чернігів меморіалу загиблим учасникам АТО тощо.

Демобілізованим учасникам АТО, які звертаються до центрів зайнятості області, надається весь спектр соціальних послуг державної служби зайнятості– інформаційні та консультаційні, виплата матеріальної допомоги з безробіття, пошук роботи, участь в оплачуваних громадських та тимчасових роботах, профорієнтаційні послуги, для бажаючих розглядається можливість підвищення їхньої кваліфікації, професійної підготовки та перепідготовки, а також можливість започаткувати підприємницьку діяльність.

Впродовж січня-грудня 2018  року в центрах зайнятості області перебувало на обліку 574 безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції, 366 з них звернулись у звітному періоді. Чисельність працевлаштованих (у тому числі самостійно та шляхом укладання цивільно-правових угод) за звітний період склала 137 осіб, з них за направленнями обласної служби зайнятості – 100 осіб.

Проходили професійне навчання за направленням державної служби зайнятості 11 осіб та 9 безробітних цієї категорії були  працевлаштовані  після його закінчення з початку поточного року.

У грудні 2018 року за послугами до служби зайнятості звернулось 20 учасників антитерористичної операції. Чисельність працевлаштованих (у тому числі самостійно та шляхом укладання цивільно-правових угод) за грудень 2018 року склала 10 осіб, з них за направленнями обласної служби зайнятості – 6 осіб.

Безробітні з числа демобілізованих учасників АТО залучаються до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру. У січні-грудні 2018 року  у таких роботах брали участь 34 особи зазначеної категорії, у грудні 2018 року на такі роботи було направлено 1 особу.

З початку року 14 демобілізованих військовослужбовців з числа учасників антитерористичної операції  отримали допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності одноразово.

Для підвищення якості надання соціальних послуг та координації дій щодо соціальної адаптації та професійної реабілітації учасників АТО запроваджено на постійній основі їх анкетування.

Впродовж 2018 року 559 учасникам АТО, які перебували на обліку в службі зайнятості області, надано 2,9 тис. різноманітних профорієнтаційних послуг, в т.ч. індивідуальні профконсультації отримали 270 учасників АТО, з них 54 особи пройшли психодіагностичне тестування та 15 – професійний відбір.

За 2018 рік  в службі зайнятості області проведено 77 інформаційних семінарів для демобілізованих військовослужбовців, участь в яких взяли 400 безробітних осіб, в тому числі 131 учасник антитерористичної операції.  З цих заходів 34 семінари проведено за участю представників військкоматів області, у 8 заходах взяли участь працівники бюро з надання безоплатної правової допомоги, 7 семінарів проходили за участю представників органів соціального захисту населення, 4 зустрічі пройшли за участю представників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, один захід проведений за участю управління Держгеокадастру.

В Чернігівському міському центрі зайнятості для 13 безробітних осіб проведений семінар з питань проходження професійного навчання демобілізованими учасниками АТО та членами їх сімей на базі Чернігівського технологічного університету в рамках реалізації проекту «Україна-Норвегія». З метою надання психологічної підтримки, фахівцем Психологічної кризової служби проведено 10 тренінгів для 47 безробітних учасників АТО.

З метою активізації власних зусиль та підвищення мотивації до працевлаштування, опанування навичок складання резюме та проходження співбесіди з роботодавцями за попередніми даними впродовж 2018 року 394 безробітних учасники АТО взяли участь в тематичних семінарах з техніки пошуку роботи. Крім того, 108 осіб цієї категорії залучені до семінарів з питань професійного навчання та здобуття актуальних на ринку праці професій. В семінарах з питань організації підприємницької діяльності та самозайнятості взяли участь 68 безробітних з числа демобілізованих учасників АТО, 99 осіб відвідали семінари з орієнтації на військову службу за контрактом в Збройних Силах України.

З метою широкого інформування учасників антитерористичної операції та членів загиблих учасників АТО щодо соціального захисту в області організовано роз’яснювальну кампанію через засоби масової інформації та офіційні веб-сайти органів виконавчої влади. Так, на офіційному веб-сайті Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації діє рубрика «Соціальний захист учасників АТО».

За матеріалами Чернігівської облдержадміністрації

Опубліковано у Герої не вмирають, На Чернігівщині. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.