Продовжуються виїзні приймальні в селах громади

Сьогодні, 7 березня, Городнянський міський голова Андрій Богдан та секретар міської ради Світлана Більська перебували на зустрічі з громадськістю в Пекурівці.

Спочатку Андрій Богдан виступив перед людьми з промовою, в якій розповів про нинішній стан справ у Городнянській громаді загалом. Окреслив основні проблеми і труднощі, але зазначив, що на сьогодні ситуація на Городнянщині стабільна, попри воєнні виклики. Нема заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам бюджетної сфери, діти навчаються в школах, будуються сховища, достойно функціонує медична сфера, надаючи медичні послуги населенню. Основні потреби життєдіяльності громади забезпечуються на належному рівні, а там, де виникають проблеми, оперативно шукаються шляхи їхнього вирішення.

Отримавши запрошення озвучити їхні проблеми, жителі Пекурівки не були багатослівними – кажуть, вони дуже задоволені роботою старостату й зокрема старости Надії П’ятківської, оскільки село має гарний благоустрій, впорядковані території, послуги надаються безвідмовно та вчасно. Питною водою всі забезпечені – вже навіть у місцевому садку, який був на грані висихання, з’явилась вода. Достойно люди також оцінюють роботу місцевої фельдшерки і комунальників.

Однією з проблем є те, що через війну деякі власники паїв опинились у ситуації, коли сільгоспвиробники не можуть обробляти їхні наділи через незалежні від них причини, а тому люди позбавлені можливості отримувати кошти в якості орендної плати. Виходом із ситуації, як сказав мер, може бути розроблений механізм компенсації за фактично втрачені паї або ж обмін на паї в інших ділянках – наприклад, з невитребуваних земель. Вирішення цього питання потребує вивчення й часу.

Село приймає переселенців з інших, прикордонних населених пунктів, і має ще багато непоганих пустуючих будинків. От тільки проблема в тому, що часто власники не мають на цю нерухомість належних документів, що становить проблему для подальшого їх продажу та надання у власність. Нерідко такі будинки виявляються з відрізаним електро- та газопостачанням.

Міський голова запевнив, що підключити знову світло й газ, хоч це процедура дороговартісна, можна за допомогою спеціальних кредитів під мінімальні відсотки, з оформленням яких міська рада посприяє бажаючим, адже це в спільних інтересах – місцева влада зацікавлена у придбанні житла для вимушених переселенців, а Пекурівка отримає нових жителів. Це наразі дуже важливо, адже сьогодні в старостаті проживають 408 людей, а для існування старостату окремою одиницею необхідно щонайменше 500. У зв’язку з цим в рамках укрупнення бачиться можливим приєднання до Пекурівського старостату Горошківки та Стовпівки, до яких з Пекурівки шість кілометрів лісовою дорогою. Люди підтримали цю ініціативу і запевнили, що їхня метка староста з усім справиться якнайкраще, а вони будуть раді бачити в колі свого старостату сусідів.

Присутні подякували за роботу фонду, який надав їм грошову допомогу на придбання дров. Багато хто вже їх придбав і представники фонду, які сьогодні зранку теж побували в Пекурівці, залишились дуже задоволеними результатом – обидві сторони спрацювали на «відмінно», так що ні скарг, ні невдоволених не з’явилося. А вдячні жителі старостату зібрали 70 тисяч гривень для майбутньої перемоги і передали їх городнянським волонтерам.

Світлана БІЛЬСЬКА 

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.