Прилучани підвели підсумки

Прилуцьке відділення Чернігівського земляцтва 14 листопада підвело підсумки роботи за 2019-й рік та затвердило основні напрями роботи на 2020-й рік.

Цього разу, як і завжди, збори Прилуцького відділення відбулися за активної участі членів осередків. Ще до початку зборів – обіймалися, спілкувалися, розповідали новини. На екрані йшла  демонстрація фото минулих років про життєдіяльність осередку.

До президії обрали Павла Олександровича Кривоноса, Миколу Володимировича Поету – заступника голови відділення – керівника Срібнянського осередку і очільника відділення ліквідаторів наслідків катастрофи на ЧАЕС, Тетяну Андріївну Літошко – заступника голови Ради, виконавчого директора Товариства, Ольгу Михайлівну Попенко- Прилуцького міського голову (зустрічали оплесками) та Тараса Григоровича Чопілка – заступника голови відділення – керівника Талалаївського осередку.

У порядку денному зборів: прийняття нових членів земляцтва, підсумки роботи осередку в 2019 році,  окреслення основних напрямків діяльності на 2020 рік, організація та здійснення підписки на газету «Отчий поріг», затвердження делегатів на конференцію Чернігівського земляцтва, яка відбудеться 20 грудня, звіт про фінансову діяльність, спрямовану на благодійну допомогу й інше.

На початку зборів земляки одностайно прийняли до Товариства нового члена- Юлію Юріївну Антипенко, котра народилася 01 квітня 1983 року у місті Прилуки, закінчила Чернігівське музичне училище та Київський національний університет культури і мистецтв, на сьогодні є солісткою Академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України.

Після цього головуючий Павло Кривонос запропонував перейти до обговорення результатів роботи відділення за 2019 рік. Переглянули фільм – звіт про роботу відділення за минулий рік «Земляцькими шляхами духовної спадщини». Перед присутніми на екрані «ожили» земляцькі події… Фільм переглянули із захопленням, затамувавши подих! Присутні були в захваті: живий коментар за кадром, вдало підібрано музичний супровід, логічно та послідовно презентувалася ідея та події фільму (бажаючим пропонуємо переглянути цей фільм за посиланням  https://youtu.be/pAy_t0mv-dc ).

Після перегляду фільму перейшли до обговорення плану роботи на наступний 2020 рік та внесли пропозиції до його змісту. Іван Забіяка презентував видання, що вийшли за сприяння фонду імені Василя Горленка. Марія Саричева запропонувала видати збірку статей, авторства Георгія Гайдая, котрий був редактором газети «Скарбниця», що свого часу видавалась на Прилуччині. Микола Халимоненко вніс пропозицію розповсюдити видання за авторством наших земляків у школах і бібліотеках Прилуччини. Пропозиції підтримали одностайно.

Слово взяла міський голова Ольга Попенко. Ольга Михайлівна розповіла про ще два будинки для дітей у Прилуках, окрім дитячого будинку «Надія», про виділення території для благоустрою земляцького парку – 3 га та нагородила грамотами активістів земляцтва Євгенію Анатоліївну Макаренко та Олега Григоровича Шекеру.

Павло Кривонос та Ольга Попенко підписали Угоду про співпрацю Прилуцької міської ради та громади міста Прилуки з Прилуцьким відділенням Чернігівського земляцтва на 2020 рік. Після чого Павло Олександрович подякував Ользі Михайлівні за спільну діяльність, нагородив її золотим значком ДП «ГДІП» і подарував новий унікальний «Словник говіркових, розмовних, рідковживаних та застарілих слів української мови» Миколи Ткача, випущений за сприяння ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» в поточному році.

Тетяна Андріївна Літошко внесла пропозицію поповнити фонд експозиції музею Бориса Харитонова у селі Ладан новими експонатами – особистими речами і сценарними костюмами, котрі передали друзі та родичі артиста. Тетяна Андріївна надала високу оцінку діяльності Прилуцького відділення та нагородила його активістів: Ірину Алєксєєнко Почесною грамотою Чернігівського земляцтва, Олександра Коваленка – Подякою.

Обговорення результатів  роботи відділення йшло жваво, позитивно, з високою оцінкою. Було висловлено багато ідей і пропозицій на майбутнє. Вирішили в подальшому роботу відділення вести за основними напрямами: турбота про дітей та виховна робота з молоддю, відродження національної культурної спадщини Прилуччини, тощо. Для активізації  патріотичного виховання дітей і молоді погодили: організувати та провести разом з громадою Прилуччини творчу зустріч на малій батьківщині активістки земляцтва, сучасної української поетеси Ганна Дудки, з презентацією нової збірки віршів «НЕБЕСНА СОТНЯ», зустрічі членів відділення – воїнів АТО та ООС з молоддю малої батьківщини. Провести заохочувальні заходи: відвідування нового музею «Становлення української нації» та визначних місць Києва та Київської області для обдарованих дітей Прилуччини. Подовжити практику виїздів на малу батьківщину для участі у щорічних Шевченківських читаннях у Шевченківських Світлицях міста Прилуки, Прилуцького, Срібнянського і Талалаївського районів із залученням та участю в них відомих земляків, видатних діячів культури і мистецтва України; участі членів земляцтва в щорічних ярмарках і днях міст,  які проводяться в Прилуках, Прилуцькому, Срібнянському та Талаллаївському районах; поїздок активістів відділення до дитячих будинків і реабілітаційного центру міста Прилуки, з метою надання їм благодійної допомоги; організації доставки книжок та періодичних видань Чернігівського земляцтва, а також нових видань творів земляків до бібліотек малої батьківщини з метою поповнення їх фондів; оформлення передплати газети «Отчий поріг» на 2020 рік для закладів малої батьківщини. Вирішили організувати обмін інформації між Прилуцьким відділенням та Прилуцькою громадою про їхню діяльність і сприяти розміщенню в місцевих ЗМІ  Прилук та земляцькій газеті «Отчий поріг» інформації про проведені спільно заходи.

На сьогодні, коли читаються ці рядки, нашим відділенням вже оформлено передплату 70 примірників земляцької газети «Отчий поріг» на наступний рік, в тому числі  для шкільних бібліотек і закладів культури Прилуччини. За рахунок земляцьких благодійних внесків здійснено також підписку для сімей загиблих – матері героя України Ганни Іванівни Міхнюк, родині Деркачів, Таценків та інших.

19 грудня планується поїздка в Прилуки. Вже розпочали збирати благодійну допомогу малюкам  дитячого будинку «Надія» до Дня Святого Миколая.

Готуються матеріали для загальних земляцьких зборів, які плануються на 11  січня  2020 року.

Завдяки активному сприянню членів земляцтва наші плани успішно втілюються в життя, і це нам дає велику надію на майбутнє Чернігівського земляцтва.

Людмила ТИМОФІЄВА

Опубліковано у Збори відділень | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.