Відбулася презентація книги «Конотоп»

За сприяння Городнянського відділення Чернігівського земляцтва видана книга «Конотоп».

У презентації книги, що відбулося 16 листопада,  взяли участь: упорядник Олександр Дудко; Галина Волочок, котра набирала текст; консультант Микола Богдан Лариса Андарал; бібліотекар Наталія Магула; Сергій Міщенко, один з тих земляків, хто фінансово підтримав випуск книги.

Кожна людина по-справжньому  може бути щаслива лише повертаючись до витоків свого народження – дитинства, батьківської хати, рідного села.

Саме заради того, щоб кожен житель маленького села  на Городнянщині,  міг доторкнутися душею до історії селі, до свого родоводу, й була випущена у світ художньо-краєзнавча книга «Конотоп».

Ініціатором її створення став відомий на Городнянщині краєзнавець, поет, журналіст,  на жаль, вже покійний,  Іван Дудко.

Його ідею гаряче підтримав міський голова Андрій Богдан.

– Село Конотоп багате на хороших людей. Воно має славне минуле, конотопська земля виплекала багато видатних, талановитих людей, які славлять Батьківщину. Я радий, що ця книжка про моє рідне село зафіксувала минуле й сьогодення й залишить пам’ять для наступних поколінь, про їхнє коріння з благодатної землі.

До справи створення книги активно долучився Микола Богдан – голова Городнянського відділення Чернігівського земляцтва.

Довелось переворушити гору історичних документів та матеріалів в архівах і музеях Києва та Чернігова, – сказав він на презентації. – Але ми разом зробили насправді дуже важливу справу. Я радий, що в цій книзі оживає історія нашого села. А ще – і це важливо – нам вдалось відшукати дату першої згадки про село і цим продовжити історію Конотопу на півстоліття!

Найбільша заслуга у створенні книги належить Олександру Дудку – сину Івана Петровича. Не один раз відвідував він Конотоп, зустрічався зі старожилами, разом з бібліотекарем Наталією Могулою довго й терпляче збирали крихту по крихті історію села. А впорядкувати зібрані матеріали Олександру Івановичу допомагала його дружина Надія Дудко.

За допомогою фінансової підтримки земляків, вихідців із села та причетних до історії Конотопу – Сергія Аніщенка, Василя Богдана, Павла Богдана, Сергія Богдана, Юрія Богдана, Володимира Лаппи, Олександра Манжоли, Олександра Масляного, Сергія Міщенка, Юрія Сенюка, Миколи Силенка, а також Городнянської міської ради та Городнянського відділення Чернігівського земляцтва книга нарешті побачила світ.

Зала сільського клубу була заповнена. Місцеві аматори, яким підсобили Василь Мачача, Володимир Андарал та Радислав і Володимир Михайлови, зробили для людей справжнє свято – свято пісні, свято душі, свято історії.

Світлана ТОМАШ

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Відбулася презентація книги «Конотоп»

  1. Анатолій Пінчук коментує:

    Дуже цікава та дуже коротка інформація. Хотілося б більше дізнатись як про саму подію, так і про село Конотоп.

  2. Іван Забіяка коментує:

    Мені хотілося б мати цю книгу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.