Привітали найстаршого ветерана Другої світової

Сивочолий батько та дідусь кількох членів Чернігівського земляцтва Іван Іванович Давиденко – найстарший житель села Велике Устя Сосницького району та, мабуть, і всієї околиці, 2 лютого у колі чисельної родини, бо має трьох синів і доньку, відсвяткував своє 99-ліття.

Мені ж привітати Івана Івановича з днем народження випало дещо пізніше, а конкретніше – 5 лютого. Це число було вибрано невипадково. Саме 5 лютого його покійному бойовому товаришу з сусіднього села Долинське Василю Григоровичу Коваленку (помер у жовтні 2018 року) було б також 99. Пригадалось, як чотири роки тому, зустрівшись, вони разом по-братськи святкували своє 95-річчя, як їх вітали. Про це, до речі, згадувалося на земляцькому сайті у публікації «Поважні ювіляри».

Рік за роком все менше залишається ветеранів Другої світової, відходять вони у вічність. Тому до тих, хто ще поряд, прикута неабияка увага суспільства. Не обділений нею і Іван Іванович. За сприянням голови районної ради ветеранів Надії Яківни  Кузьменко  він був відзначений грамотами від селищного голови, обласної ради ветеранів. Завжди на почесному місці під час святкувань 9 травня та дня села. Учні місцевої школи разом з учителями радо зустрічаються з живим свідком Другої світової.

Навіть кореспонденти, зокрема  Юлія Іванченко з телеканалу «Інтер» звернулись до мене у телефонному режимі з проханням переслати їм всі мої авторські публікації  про Івана Івановича Давиденка (в тому числі й ті, що розміщувалися на земляцькому сайті) з метою використання їх у підготовці тематичного альбому, присвяченого 75-річчю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вони теж привітали іменника, надіславши посилку новою поштою.

Від усього Сосницького відділення земляцтва побажала Івану Івановичу, щоб ще з добрим здоров’ям зустрів свій 100-річний ювілей.

 

Валентина МОВЧАН

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.