Річницю музею відзначили, але скромно

23 січня виповнилось 55 років Сосницькому літературно-меморіальному музею Олександра Довженка, який на сьогодні є культурно-освітньою установою всеукраїнського масштабу із своєрідною колекцією, де на відвідувача працює все: виставки та експозиції, друкована продукція, музейний транспорт, різноманітні заходи.

31677

За період існування, музей щорічно приймав велику кількість відвідувачів з усіх куточків України та із-за її меж.

Геніальний український кінорежисер, письменник, публіцист, художник, громадський діяч, класик світового кінематографа, великий патріот і син українського народу Олександр Петрович Довженко – людина з великої букви.

Наскільки випереджав він свій час, вболівав за долю свого народу важко заперечити, адже вся його проза пронизана нестерпним болем за Україну. Щоденникові записи Олександра Петровича є не тільки фіксацією фактів того тяжкого періоду в історії України, а й дороговказом для українців на багато років вперед.

З огляду на те, які випробування переживає сучасна Україна, його по праву можна називати українським пророком. Свою тугу за долю українського народу Олександр Довженко пережив і перехворів ще за часів свого укороченого життя.

Однак, незважаючи на вимоги часу, ні в обласному центрі, ні в столиці не відреагували з приводу надання статусу національного цьому важливому закладу культури.

31681

31686

31695

31724

31732

31734

31747

581775F1

D0121824

І, не випадково, цьогорічне відзначення в Сосниці 55-ї річниці музею обмежилось участю його працівників, місцевих шанувальників митця та їх гостей з Чернігова. У заході також взяли участь Василь Волошко – представник від народного депутата України Олега Ляшка та Валентина Мовчан – представник від Сосницького відділення Чернігівського земляцтва в м. Києві.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото Валентини МОВЧАН

Опубліковано у Видатні земляки, На Чернігівщині | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.