РНБОУ затвердила доктрину інформаційної безпеки

Сьогодні, 29 грудня 2016 року, Рада національної безпеки і оборони України затвердила доктрину інформаційної безпеки України.  

«Загалом впродовж останніх двох місяців на об’єктах п’яти відомств та тридцяти одного державного інформаційного ресурсу виявлено близько шести з половиною тисяч спланованих кібератак», – сказав Президент України Петро Порошенко під час засідання Ради Національної безпеки і оборони, яка розглядала основні засади інформаційної безпеки, в першу чергу загрози кібербезпеці та протидію їм, а також невідкладні заходи із захисту критичної інфраструктури України.

Доктрина визначає національні інтереси в інформаційній сфері, мету, завдання, принципи та механізми формування та реалізації державної інформаційної політики.

У документі наголошується, що пріоритетами державної політики в інформаційній сфері є: створення та розвиток структур, відповідальних за інформаційно-психологічну безпеку; розвиток і захист технологічної інфраструктури забезпечення інформбезпеки України; забезпечення повного покриття території України цифровим мовленням, перш за все прикордонних і тимчасово окупованих територій.

На засіданні РНБОУ Петро Порошенко нагадав, що внаслідок кібератаки 6 грудня було виведено з ладу мережу Державної казначейської служби та Міністерства фінансів, що призвело до порушення казначейського обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, трапилася надзвичайна подія в системі, де зазвичай здійснюється близько ста п’ятдесяти тисяч електронних транзакцій за добу.

Президент також наголосив, що розслідування низки інцидентів вказує на причетність до них напряму чи опосередковано спецслужб Росії, яка розв’язала кібервійну проти нашої держави. Він також відзначив, що подібні агресивні дії в кіберпросторі Росія веде і проти інших країн.

«Питання кібербезпеки стоїть в якості основних викликів на сьогоднішній день і під час самітів НАТО, і під час проведення наших комісій. Створено спеціальний трастовий фонд. Тому винесення сьогодні на засідання РНБОУ питання кібербезпеки є абсолютно актуальним», – сказав Петро Порошенко на початку засідання РНБОУ. При цьому він зазначив, що ці загрози стосуються не лише міністерств та навів приклад втручання в роботу сайту «Укрзалізниці».

Хочу повідомити, що й офіційний сайт земляцтва не став виключенням. Поточного року були помічені неодноразові зовнішні втручання у його роботу. Останнє таке втручання відбулося в ході оприлюднення нашими земляками коментарів до публікації «Прийняли очікувані рішення».

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото з офіційного сайту Президента України

Опубліковано у Анонси, оголошення, ЗМІ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.