Робоча поїздка на Куликівщину

11 травня заступник голови обласної ради Арсен Дідур разом із першим заступником голови обласної державної адміністрації Леонідом Сахневичем вручили ключі від комфортабельного транспортного засобу очільникам Куликівського району. У заході також взяли участь депутати обласної ради, представники структурних підрозділів облдержадміністрації.

01_660x544

Від завтра учнів із довколишніх сіл до опорної школи у селище підвозитимуть новеньким автобусом.

Кошти на придбання автобусів надано завдяки перерозподілу деяких видатків державного бюджету.

– Область придбала шість шкільних автобусів. У планах ще 34, але вже за 50% співфінансування з місцевих бюджетів. Загальна потреба Чернігівщини- 56 автобусів, – зауважив Леонід Сахневич. – Днями ключі від нових «помічників» вручатимемо у Городні, Сновську, Новгород-Сіверському, Сосниці. Вибір районів відбувався з урахуванням кількості малокомплектних шкіл і можливостей місцевого бюджету самотужки купити транспортний засіб.

04_660x440

Вітаючи школярів із отриманням довгоочікуваного подарунку, Арсен Дідур зазначив:

– Ваше основне завдання на сьогодні – здобути якомога більше корисних знань, адже саме ви в подальшому розвиватимете нашу країну. А від імені обласної ради хочу запевнити, що ми зробимо все можливе, щоб освіта була доступною та якісною для кожного школяра.

03_660x440

Наразі Куликівська школа нараховує понад 500 дітей, у кожній паралелі є по два класи, а у першому і другому – навіть по три. Наповнюваність класу від 22 до 28 осіб.

37 дітей із шести довколишніх сіл, хто своїм ходом, хто стареньким шкільним автобусом, щодня долають від 5 до 15 кілометрів.

Новий автобус стане в нагоді і для екскурсій малечі та юнацтва у межах області.

Побажавши успіхів у навчанні та висловивши сподівання на подальші здобутки, Леонід Сахневич і Арсен Дідур разом із учнями на кілька хвилин теж стали пасажирами подарованого транспортного засобу.

08_660x535

Колектив школи дякував присутнім яскравими художніми номерами.

07_660x440

02_660x440

06_660x418

Цього ж дня у Куликівській райдержадміністрації обговорили перспективи об’єднання в одну громаду в межах району.

09_660x440

У зібранні взяли участь перший заступник голови Леонід Сахневич, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, очільники району, депутати обласної ради, сільські голови.

У порядок денний було внесено питання щодо проходження процесу децентралізації на Куликівщині.

У перспективному плані області від початку було передбачено дві об’єднані територіальні громади у районі. Однак, Кабмін визнав їх не спроможними. Таким чином виникає потреба консолідувати зусилля для подальшого розвитку у межах визначеного району.

До нього наразі входять 17 територіальних громад або ж 25 населених пунктів.

Під час спілкування думки сільських голів щодо об’єднання дещо розділилися: дехто вважає, що необхідно слідувати вимогам часу, дехто ще побоюється та просить зачекати.

Втім, рішення щодо об’єднання громаді краще прийняти до липня. За таких умов, як зазначив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко, Куликівщина зможе отримати значну субвенцію від держави та «вписатися» у планування обласного бюджету на наступний рік.

Однак, як зауважив Арсен Дідур, обласна влада підтримає будь-яке рішення громади та надаватиме посильну підтримку і надалі. Наразі основний акцент – саме на інформаційній роботі серед сільського населення.

За інформацією прес-служби Чернігівської облдержадміністрації

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.