Нагорода не поступається подвигу

13 травня у Військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського відкрилася виставка «Іноземні нагороди XVІІІ–XX століть з колекції Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського», приурочена до Міжнародного дня музеїв.

Виставка має на меті представити широкому загалу нагороди країн Європи, Азії та США. Експонуються в оригіналах та копіях понад 130 музейних предметів: державні нагороди, пам’ятні медалі, випущені на честь видатних людей або знакових в історії країн подій, відзнаки громадських організацій, спілок ветеранів війни, нагороди за трудові та спортивні досягнення.

IMG_4298

Чимало нагород походить з країн, які вже зникли з політичної карти світу або сьогодні мають іншу назву. Відвідувачі мають унікальну нагоду ознайомитися зі зразками фалеристичних пам’яток Австро-Угорської імперії, Німеччини на різних етапах її історії, Балканських країн (Румунія, Болгарія, Сербія, Чорногорія), Польщі, Чехії та Словаччини, Франції, Італії, Бельгії, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Японії, Китаю, Афганістану, Північної Кореї та Монголії.

Виставка дає змогу прослідкувати окремі періоди історії різних країн і континентів, злети та падіння імперій, зміну правителів та політичних систем. Представлені на ній артефакти слугують цінним джерелом інформації про успіхи та поразки у воєнних конфліктах, мужність і героїзм у боротьбі за незалежність і, навіть, про природні катаклізми чи стихійні лиха, які спіткали цілі народи.

Серед них – відомі європейські нагороди: прусський знак ордена Червоного орла, Хрест військових заслуг, медалі «За хоробрість» (Австро-Угорщина), зірка ордена святого Олександра (Болгарія), зірка та знак ордена князя Прибини (Словаччина), польський орден «Віртуті Мілітарі» тощо. Рідкісними у музейних зібраннях є нагороди країн Сходу, зокрема, пам’ятна медаль на честь вступу на престол імператора Сьова (Японія).

IMG_4304

В музейній експозиції широко представлені нагороди колишнього Радянського Союзу. В грудні 2015 року відкрилася виставка нагород України. І ось тепер відвідувачі можуть оцінити мистецтво нагород інших країн.

Людмила ПАСІЧНИК, старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.