Родинне свято в Коропі

Минулої суботи, 27 липня, відгомоніло родинне Коропське свято – 17-й Миколаївський ярмарок «Моя Коропщина − Полісся перлина».

Цьогорічна програма свята, як і в минулі роки, була насиченою. Щоб поярмаркувати до Коропа прибуло чимало членів Чернігівського земляцтва, серед яких, члени Коропського, Сосницького та молодіжного відділень, і особисто голова Ради Товариства, президент СГО «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України», почесний громадянин Чернігівської області Віктор Ткаченко.

Розпочалося святкування із освячення ярмарку та хресної ходи з іконою Святителя Миколая. Саме така ікона, як були переконані місцеві жителі, врятувала Короп від страшної епідемії холери 171 рік тому, коли святий образ пронесли вулицями. Адже таке підґрунтя має коропське святкування.

На урочистому відкритті ярмарку виступили видатні особистості Коропщини, зокрема, почесні громадяни Коропа – Шевченківський лауреат, народний художник України, почесний громадянин міста Харкова, професор Віктор Ковтун і заслужений юрист України Анатолій Карацюба. Від кільохтисячного Чернігівського земляцтва зі святом коропчан привітав Віктор Ткаченко.

Багато вражень подарувало ярмаркове проходження колективів організацій і сільських громад, старостинські курені, фестиваль української юшки, ігри, конкурси, пригощання гостей.

Проходженням кожної громади не лише насолоджувалися, а ще й оцінювали, аби нагородити найкращих. Оцінка включала також і облаштування куреня та приготування української юшки, якою пригощала кожна громада. Отже, у трьох номінаціях першість віддали Атюші. «Срібло»− в Карильського. І третє місце ярмаркового свята – у маленьких Рижок.

Селищний голова Віктор Журавель відзначив старост цих сіл грамотами та «святковими конвертами».

В ході концертно-розважальної програми: виступили – фольклорний ансамбль села Курінь, вокально-хореографічний ансамбль «Україночка» з Києва, переможець «Голосу країни» Іван Ганзера; розважали – молодіжні забави, та силачі; вражав фестиваль фарб холі

Активно працювали курені, а вимогливих гостей задовольняли «Козацькі смаколики». Біля музею – вирувало свято козацького куліша, постійно була зайнятою фотозона. Цікаві враження залишили «Секрети мезинського меандру».

Після вогняного шоу, свято продовжили виступи найкращих колективів і виконавців Коропського будинку культури, а також гостей.

Змінюється влада, зміюється ситуація, а традиція проведення ярмарку залишається. Цей захід об’єднує громаду та тих земляуів, корні яких з Коропщини. Гості, котрі побували перший раз у Коропі, просто в захопленні від людей і того дійства, що тут відбувалося. Тут навіть повітря говорить про любов до України. Дай Боже, щоб подібні традиції ніколи не переривалися!

Сергій КОВТУН

Опубліковано у Дні поселень, На Чернігівщині | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.