Як тільки вранішнє сонечко здійнялося над обрієм й осяяло своїми лагідними променями давнє, ще оповите сном місто Борзну, почали збиратися затяті рибалки на свіжо – зелений берег неквапливої річки Борзенки. Саме сюди прибули вони 16 червня для участі в ІХ міжрайонному турнірі Чернігівщини з рибної ловлі серед учасників бойових дій та інвалідів, присвяченому загиблим землякам в АТО-ООС та в афганській війні.
Згідно з регламентом турніру перед початком рибальських змагань шляхом жеребкування було визначено місця для ловлі риби командам-учасницям із Бахмача, Ніжина, Борзни, Носівки, Броварів, Чернігова, Києва та встановлено таблички з відповідними назвами команд. Не всім вийшло: де риба чіпляється, там і вудку кидай. Рівно о сьомій ранку за поданим сигналом розпочався турнір. Суддівська бригада (головний суддя – Володимир Акчу, судді: Олег Алексєєв, Костянтин Крамар і Анатолій Шурко) прискіпливо контролювала дотримання рибалками умов лову: використання поплавкових вудочок із загальною кількості гачків – до 5, використання дозволеної приманки.
Недовго раділи рибалки ранковій прохолоді, яку швидко витіснила виснажлива спека. В таких невтішних умовах лише досвід, вміння та ще везіння стали в нагоді учасникам змагання. В такій ситуації кожен знає: не відпускати перший улов, навіть якщо він з мізинець. Але, як мовиться, хороший рибак по кльову мусить знати, як рибку звати і як її спіймати. Уважно спостерігаючи за поплавком, якого раз по раз змушувала пірнати винахідлива риба, рибалки все ж мали змогу милуватися широким плесом Борзенки, яка підковою оздоблювала тихе місто і в сріблястих водах якої загадково відзеркалювалися старовинні храми.
Вболівати за своїх земляків на турнір завітали голови відділень земляцтва: Борзнянського – Володимир Леміш, ветеранського – Сергій Кудін, молодіжного – Валерій Демченко, Носівського – Григорій Шкребель, Сновського – Лариса Моцар. На турнір також прибула голова Київського комітету сімей військовослужбовців загиблих у Афганістані Тетяна Ліскіна. Усі вони наче змовилися, вітаючись: «Ні хвоста вам, ні луски», – отак законспіровано бажали успіху землякам.
Ловля тривала до 11.00, після чого приборкувачі гачків і волосіні подалися до суддівського столика, аби відзвітувати про свій рибальський урожай. Вірні прикметам, вони не рахували свого улову до самого кінця рибалки. Хвилювання бувалих рибалок приховувалося дотепними жартами: «Що не кажіть, а в умілого й долото рибу ловить», «Пам’ять рибалки феноменальна – він пам’ятає навіть те чого не було».
Зваживши улов, живу рибу (за умовами турніру) одразу відпускали до рідної стихії. Варто зазначити, що громадська організація «Рибалки Борзни» щорічно активно зариблює мальками мальовничу акваторію Борзенки. А цьогорічної весни за підтримки меценатів і міської ради борзнянські рибалки запустили 100 000 мальків білого амура, товстолобика, коропа.
Суддівські протоколи красномовно засвідчили, що удача була на стороні команди Борзнянського відділення УСВА, яка виборола І місце (капітан – Анатолій Шостак). Друге місце посіла команда ветеранів АТО міста Борзна (капітан – Сергій Локоть), на третю сходинку зійшла команда Носівського відділення УСВА (капітан – Олександр Мужченко). Команди-переможці отримали також подарунки від ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво».
Крім цього, володарями спеціальних призів турніру стали: «Рибачці Соні» – Тетяна Ліскіна; «Найменша спіймана рибка» – Дмитрик Древецький (12 років); «За смачну юшку» – Василь Обушний; «Рибалці-невдасі» – Олег Сутченко; «Рибалці-початківцю» – Ваня Лохін (місто Чернігів); «Душа компанії» – Мужченко Олександр.
Нагороди і призи вручили під щирі оплески земляків голова Чернігівської обласної спілки ветеранів Афганістану Олександр Соколов і голова оргкомітету турніру, голова Борзнянського відділення УСВА Валерій Молотов. Усі учасники та гості рибальських змагань отримали пам’ятні вимпели.
З вітанням до учасників ІХ міжрайонного турніру з рибної ловлі звернулися голова Ради Української спілки ветеранів війни Володимир Попович, помічник-консультант народного депутата України Валерія Давиденка Микола Галепа, голова ветеранського відділення земляцтва Сергій Кудін.
Під державними прапорами України і Української спілки ветеранів Афганістану учасники змагань і гості, перейшовши мостом на протилежний бік річки, прямували до пам’ятника воїнам-«афганцям» у центрі Борзни. Поклавши живі квіти до підніжжя монумента загиблим побратимам, учасники ходи вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.
Традицією стало спільне фото ветеранів-«афганців» і гостей на центральній площі міста біля пам’ятника загиблим воїнам.
Голова Борзнянського відділення земляцтва Володимир Леміш організував цікаву екскурсію для гостей з Києва до музею художника Саєнка.
В’ячеслав МИХАЙЛИШИН