Звіряли з талантом Павла Тичини

У селі Піски, що на Бобровиччині, підбили підсумки 17-го творчого конкурсу «Добридень тобі, Україно моя» імені ПавлаТичини. 

Один з ініціаторів та організаторів конкурсу, письменник, лауреат літературної премії імені Павла Тичини Дмитро Головко наголосив, що протягом 17-ти років більш як дві сотні місцевих талантів нагороджені відзнаками конкурсу у трьох номінаціях: «А я у гай ходила…», «Десь на дні мого серця», «Золотий гомін». Та найголовніше, на думку земляка й учня Павла Григо-ровича, з роками не міліє джерело талантів з Тичинівського краю, тож і їхні змагання на право називатися кращими не меркнуть. Організаційно й стимулююче долучається до цього Бобровицьке відділення (голова – Андрій Пінчук) Чернігівського земляцтва.

У номінації «А я у гай ходила» беруть участь здебільшого учні старших класів. Спочатку кращих читців поезії Павла Тичини відбирають вчителі шкіл, а вже кращих з кращих визначають члени журі. Переможці демонструють свою майстерність перед організаторами та глядачами підсумкового етапу конкурсу, біля пам’ятника й родинної хати геніального земляка.

Високу оцінку журі та глядачів одержала учениця Бобровицької школи №2 Ольга Шило. Ведуча свята, начальник відділу культури й туризму Бобровицької райдержадміністрації Марія Герасименко пророкувала юній майстрині художнього слова професію ведучої телебачення чи радіо. До речі, Тичинівська земля славиться й такими талантами.

Вручав нагороди переможцям заступник голови Бобровицької районної ради Андрій Ткаченко.

Своїми поетичними творами доторкнулися до творчості відомого літературного кумира Павла Григоровича сивий ветеран Микола Шевченко з Марківців і молодий самобутній поет Олександр Куліда. Зокрема, Олександр був учасником конкурсу в номінації «Десь на дні мого серця» ще коли вчився в старших класах Старобасанської школи. Тепер він живе в Бобровиці, працює в Києві, а друге місце в номінації свідчить про його серйозне захоплення поезією.

Перше місце в цій номінації виборола Оксана Галілейська з Рудьківки. Вона і поетеса, й майстерна виконавиця своїх пісень.

Молодших колег по поетичному перу вітав і нагороди вручав відомий поет з Києва, уродженець села Щаснівка Іван Марченко, який приїхав у Піски зі своєю музою, супутницею життя, великою шанувальницею народної творчості Валентиною Миколаївною.

Номінація «Золотий гомін» виявляє серед земляків золоті таланти народної майстерності. Наймолодшим з її переможців був дванадцятирічний Максим Свирид з Бобровиці. Виліплені його руками фігурки з пластиліну склали композицію «Я був у зоопарку».

Член журі конкурсу, поет Дмитро Головко, нагороджуючи переможців, особливу увагу звернув на майстриню вишивки бісером Оксану Іванко. Бо, крім цієї творчості, вона ще й пише гарні вірші.

Неабиякий хист різьби по дереву Миколі Щербакову передав батько. Але це не стало для нього фахом – тривалий час працював у Києві експертом-криміналістом. Одначе потяг до ще дитячого захоплення не пропав. Так склалася доля, що після виходу на пенсію Микола Іванович оселився у Новій Басаній поринув у різьбу по дереву, має навіть замовників на свої вироби.

Представлені в номінації «Золотий гомін» й інші талановиті доробки. Та не всі їхні автори змогли приїхати на вручення нагород. Хоча чи не найголовніше – конкурс виявив таланти, високо оцінив їх, поставив за приклад іншим.

Вітаючи переможців, заступник голови Бобровицької райдержадміністрації Тетяна Ляшенко дала їм таку загальну оцінку: «Ви вмієте те, чого не вміють інші, – отже, ви особливі, ви обрані…».

На жаль, немало «обраних» не в змозі втілити даний Небом талант у добрі справи, розкрити його сповна. На допомогу таким і приходить Тичинівський конкурс. У планах його організаторів – залишити для нащадків друковану пам’ятку про всіх переможців, про їхню подальшу долю.

Григорій ЗАГРЕБЕЛЯ

Опубліковано у На Чернігівщині, У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.