Сосницьку громаду діагностували

Упродовж двох днів з візитом у Сосницькій громаді перебували експерти експертної групи з діагностики громади від програми DOBRE. Це Магдалена Братко, Оксана Колісник і директор навчального центру фундації розвитку місцевої демократії (Польща) Пшемислав Фенрих.

Основна ціль візиту – аналіз проблем і перспектив громади для оновлення та покращення стратегічного планування Сосницької ериторіальної громади. Нагадаємо, що наша громада затвердила в 2019 році стратегію розвитку, яка отримала схвальні відгуки від зовнішніх експертів. Однак вона не охоплює розвиток тих територій, які доєдналися до нас наприкінці 2020 року.

Селищна рада

У перший день візиту експерти та 27 представників різних сфер діяльності та проживання в громаді провели повний SWOT-аналіз, а саме – дослідження сильних і слабких сторін, шансів та загроз розвитку громади.

Гімназія

Експерти зустрілися з педагогами та молодіжним активом гімназії. Всі разом визначили сильні та слабкі сторони громади. Результати наступні:

Сильні сторони:

Місце розташування громади.

Умотивовані до змін генератори ідей.

Наявність локацій для туризму та діяльність туристичного клубу.

Різноманітність освітніх закладів – гімназія, школи, музична школа, обліково-економічний коледж, аграрний ліцей.

Наявність різних підприємств.

Розвиток спорту.

Креативна молодь.

Відновлення паркових зон.

Встановлення меморіальних пам’яток.

Вивіз сміття.

Вуличне освітлення.

Ініціативна влада.

Слабкі сторони:

Низька активність населення.

Слабка інфраструктура.

Скорочення робочих місць.

Виїзд жителів за межі громади.

Корупція.

Екологія та браконьєрство.

Проблеми з бюджетом.

Неякісне водопостачання.

Відсутність локацій для розвитку молоді.

Погані дороги.

Демографічна ситуація.

Відсутність міських вбиралень.

Занепад медицини.

Музей Довженка

Експерти із захопленням слухали екскурсію від заступниці директора Ольги Ярмуш, а також познайомились із відомим у Сосниці та за її межами різьбярем, народним майстром, членом Національної спілки народних майстрів України Анатолієм Семенцовим і з його дуже цікавими роботами з кераміки та дерева.

Киріївка

Наступний день почався з візиту до Киріївки, де проходив семінар-навчання щодо сільськогосподарської кооперації. Під час семінару обговорили особливості годівлі великої рогатої худоби, ветеринарні та санітарні вимоги до селянських господарств, особливості створення та функціонування пасовищ, державну і обласну підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів,  а також інше.

Наразі експерти прогулялися вулицями села, побували біля церкви та на шкільному подвір’ї.

Кудрівка

Далі відбулась зустріч з жителями села Кудрівка, під час якої визначили теми для стратегічного бачення території. В ході спілкування з громадськістю було визначено 4 теми:

Плата за землю орендодавцям.

Підвищення ціни, за якою селяни здають молоко.

Робочі місця.

Розвиток пасічництва.

Після цього польсько-українську експертну групу запросили до церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Там настоятель «Божого храму» розповів гостям дуже цікаву хроніку з історії Кудрівської церкви.

Сосницький хлібокомбінат

Цього дня також відбулась зустріч з підприємцями, а саме з працівниками Сосницького хлібокомбінату. Для експертів програми DOBRE провели екскурсію, ознайомили з технологією виробництва хлібобулочних і кондитерських виробів та пригостили духмяним короваєм і смаколиками.

Підсумки

Під кінець дня підсумували спільну роботу. Було погоджено додатково залучити до основної робочої групи учнівську молодь і вчителів із загальноосвітніх і спеціалізованих навчальних закладів (коледж, ліцей). А також спільно визначені подальші плани.

Андрій ПОРТНИЙ

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.