Стисла інформація про роботу членів Сосницького відділення Чернігівського земляцтва у січні-листопаді 2023 року

З врахуванням воєнного стану в Україні, запровадженого після початку широкомасштабної війни Росії проти України, значна кількість членів відділення першочергово зайняті проблемами прискорення Перемоги над агресором, працюючи на чотирьох головних напрямках, а саме: 1) безпосереднє перебування у бойових підрозділах ЗСУ, робота у спецслужбах і правоохоронних органах; 2) волонтерство та благодійництво для забезпечення потреб бойових підрозділів і поранених бійців; 3) гуманітарна допомога мешканцям Сосницької громади та внутрішньопереміщеним особам; 4) інформаційний фронт, який охоплює українську та зарубіжну аудиторії.

1. Не підлягає розголошенню.
2. У результаті співпраці з буковинцями та за підтримки «Волонтерського штабу захисту України – Чернівці» («ВШЗУ – Чернівці») з травня 2022 року працює «Волонтерський штаб захисту України – Сосниця» («ВШЗУ – Сосниця»), який очолює член відділення, депутат Сосницької селищної ради Геннадій Смаглюк.
Напружена робота штабу триває в режимі 7/24. Це дозволило зібрати кілька мільйонів гривень на потреби бійців (у перерахуванні коштів беруть участь всі небайдужі земляки, в т.ч. й ті, хто перебуває за кордоном). На передову, в гарячі точки (переважно під Бахмут), відправлено: автомобілі; дрони; тепловізори; система нічного бачення; активні навушники; ноутбук; планшет; монітор; надпотужний лазерний ліхтар; зарядна станція; бінокль; приціл; комплекти інструментів для ремонту авто- та іншої техніки; плитоноски: ноші та бінокуляр для бойового медика; амуніція; чоботи; маскувальні сітки; продукти харчування та багато іншого. Надається допомога пораненим бійцям, які перебувають на лікуванні у різних медичних закладах, в т.ч. і в столичних.
3. Завозиться гуманітарна допомога для мешканців Сосницької громади та внутрішньопереміщених осіб.
4. Російська інформаційна пропаганда не збавляє обертів, як і розповсюдження фейкових новин, а тому група членів відділення в режимі 7/24 працює над поширенням у соціальних мережах (на сайті земляцтва та інших сайтах також) правдивої та перевіреної інформації.

Наразі й у інших напрямах діяльності серед членів відділення відсутній застій, зокрема:

Людмила Макей, онука розстріляного нацистами в 1941 році директора Авдіївської середньої школи Понорницького (після ліквідації Понорницького району Авдіївка була спочатку у складі Новгород-Сіверського, потім Сосницького, а зараз знову Новгород-Сіверського) району Петра Леонтійовича Макея, надзвичайно активно працює в балканських, і не тільки, країнах, перебуваючи в Республіці Косово за програмою професійного захисту «Резиденція в Косові». Тільки ліниві та байдужі земляки ще не ознайомилися на земляцькому сайті з частиною нею зробленого. У Людмили Макей все виходить – і писати, і малювати, і співати, і організовувати. А зібрані нею кошти на благодійних заходах і художніх виставках направлені на підтримку журналістів, які перебувають у ворожому полоні, та їх рідних.

Отримані цьогорічні кошти від Миколи Волощука комунальний заклад «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради використав на підготовку укриття для захисту при загрозі повітряної тривоги.

До 100-річчя журналу «Наука і суспільство» Дмитро Єсипенко провів зустріч у Сосницькому літературно-меморіальному музеї Олександра Довженка.

Свої книги презентували Леонід Шморгун («Дзвони пам’яті») та Василь Чепурний («Титли і коми».

Олексій ОРЄХОВИЧ 

Опубліковано у Захист і підтримка України | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.