Святиня України

Свято-Миколаївський Пустинно-Рихлівський монастир, який знаходиться неподалік смт Понорниця в селі Рихли  Коропського району, є неабияким історичним, культурним і релігійним надбанням України. 

Мене завжди турбувало те питання, що до нього, як би це не було прикро визнавати, не так натоптана стежина, якою б могла бути. Відвідувачів і туристів могло би бути значно більше.

Відродження монастиря почалося в 2004 році, але ще залишається дуже-дуже багато роботи. Намісник монастиря архімандрит Єлисей робить надзвичайно багато роботи. Приєднуються до нього і всі небайдужі. Наприклад, як молода родина з Кропивницького. У них тут давно жили діди-прадіди і вони не забувають своєї малої батьківщини, прагнуть тут розвивати зелений туризм, а тому взяли необхідні знаряддя в руки та розчищали територію святині. Мені приємно було приєднатися до них.

Думаю, ще потрібно незабаром разом зі школярами провести суботник, почистити джерело, вирішити земельні питання, а вже потім будувати подальші плани щодо благоустрою Рихлів.

Можливо, завдячуючи спільним зусиллям справжніх патріотів Україну, і ці святі руїни колись оживуть.

Володимир СЕЛЯНСЬКИЙ

Опубліковано у Культурна спадщина, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.