Містика чи реальність?

Кучинівка – старовинне село, на сьогодні центр старостинського округу Сновської ОТГ, територія якої повністю співпадає з територією Сновського району Чернігівської області. 

Сновська ОТГ була створена у 2016 році: перші вибори голови та місцевих депутатів відбулися 18 грудня. Головою обраний Олександр Олександрович Медведьов.

Поточного року на загальних зборах громадян у селах Сновської ОТГ вже говорили про перші здобутки в об’єднаних громадах.

Як повідомляється на сайті Сновської міськради, Загальні збори громадян у селі Кучинівка відбулися 10 квітня, у яких взяли участь: міський голова Олександр Медведьов, секретар Сновської міської ради Наталія Самойлова, помічник – консультант народного депутата України Анатолія Євлахова Вадим Сергійко, заступник начальника відділу організаційно – кадрової та інформаційної роботи міської ради Наталія Смоляк, дільничний офіцер поліції Андрій Аникієнко, журналіст районної газети «Промінь» Тетяна Литвин, журналіст Павло Солодовник.

Виконуюча обов’язки старости Олена Недвіга прозвітувала перед присутніми про виконану роботу у 2017 ріці, ознайомила з планами соціально-економічного розвитку сільської громади на поточний рік та зупинилася на проблемах і питаннях благоустрою.

«На сьогодні в Кучинівці проживає 1095 особи, 297 з них пенсійного віку. За рік народилось 4 дитини, а померло – 26. Станом на 01.04.2018 року у Кучинівській ЗОШ навчається 100 учнів. Освітній процес у закладі забезпечують 21 педагогічний працівник. Головна увага впродовж звітного періоду приділялась соціальному захисту найбільш незахищених верств населення: одиноким престарілим громадянам, інвалідам, учасникам бойових дій, учасникам АТО та їх сім’ям, дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування. До відома: інвалідів у селі – 2 особи, учасників війни-30, учасників БД – 14, членів сімей загиблих – 7, ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС – 6, одиноких людей – 41. У ході виступу Олена Миколаївна подякувала хлопцям, які захищають кордони та цілісність нашої держави від агресора, виконують свій військовий обов’язок, а саме Кирилу Апецьку, Володимиру та Олександру Каркодіям, Івану Хохлову. 26 громадян із села Кучинівка, що звертались за матеріальною допомогою в міську раду, отримали її на загальну суму 20 тисяч гривень.

У цілому за 2017 рік було проведено капітальний ремонт дороги з твердим покриттям по вулиці Центральній протяжністю 460 метрів (вартість склала 1463900 гривень), поточний ремонт по цій же вулиці на суму майже 200000 гривень. Встановлено дитячу площадку, де проводять вільний час малюки, підлітки, а разом з ними і дорослі. Встановлено новий котел у приміщенні сільської ради, відремонтовано кабінет в адмінбудівлі, відремонтовано ганок сільського клубу тощо. Для потреб громади села також придбано бензотример (бензокосу).

Протягом року проводилися роботи щодо належного стану благоустрою території, проведені роботи по видаленню 10 аварійних дерев, фарбуванню зупинок, огорожі кладовища, пам’ятників, прибиранню прилеглих територій, розчищались дороги  від снігу тощо …», – зазначено в повідомленні.

Разом з тим, на сторінці у Фейсбуці «Кучиновоград – вільна і щаслива громада», 23 квітня з’явилося повідомлення наступного змісту:

«Дуже цікаву інформацію було озвучено під час зборів громадян села Кучинівка Сновського району. З державного бюджету (як і має бути в нинішніх реаліях «за сприяння та за ініціативи» нардепа Євлахова) було виділено (!!!) 200 000 гривень на встановлення дитячого майданчика у центрі села! 200 000 гривень!

А тепер увага! На фото ви бачите повністю всі елементи цього майданчика:

  1. Гойдалка на пружині

2. «Спускачка-саморобка» (НЕ із заводу – зроблена із дерева)

3. Карусель

4. Гірки

5. Балансер

6. Гойдалка подвійна

? – типу гойдалка – НЕ із заводу – саморобна, зроблена із дерева!

Навіть якщо порахувати вартість елементів дитячого майданчика з 200 % надбавкою, то навіть 80 000 гривень не виходить! Звідки 200 000 гривень?

Отже, дивимося скріни і рахуємо: (повторюю – ціна деяких елементів спеціально вказана з суттєвою надбавкою) – гірка (15 тисяч), гойдалка на пружині (10 тисяч), балансер (5 тисяч), гойдалки (10 тисяч), карусель (10 тисяч). Ну, і… саморобні (до речі, питання безпечності цих атракціонів під питанням) нехай на 20 000 гривень затягнуть. Що маємо? 70 000 гривень?

Це, звичайно, дуже грубий підрахунок.

Зважаючи на цю цікаву «арифметику» на адресу Сновської міської ради направлено інформаційний запит. Вимога – надати всю документацію і кошторис реалізації даного проекту!

Скоро побачимо – хто і скільки вкрав у кучинівських дітей!!!

P.S. До речі, дитячі майданчики в інших селах (елементи варіюються) через портал публічних закупівель «Prozorro» закуповують за 50 000 і 60 000 гривень! Що ж за містика в Кучинівці???»

 

Під цим повідомленням вже є чотири коментарі. Наприклад, Павло Солодовник повідомляє: «Одна хороша людина підказала, що нам просто невірно донесли інформацію і, мовляв, 200 тисяч – це за всі 4 майданчики. Але почекаємо ще і відповідь міськради». Станом на 29 квітня такої відповіді ще не було.

Важко повірити в те, що це реальність, а не містика. Однак, і реальність і поширення недостовірної інформації шкодять розвитку сільських громад, особливо процесу їх об’єднання.

Крім того, останні роки дитячі майданчики з’явилися в багатьох поселеннях Чернігівщини: в одних за рахунок коштів платників податків («за сприяння депутатів»), в інших – постаралися благодійники та меценати. А це зовсім різні речі. І до звернень наших земляків варто підходити з більшою увагою та повагою, особливо, коли мова йдеться про використання коштів платників податків.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.