Система охорони здоров’я США

Сполучені Штати Америки – володарі найдорожчої системи охорони здоров’я в світі. США витрачає на систему охорони здоров’я більше, ніж будь-яка інша країна, – як в абсолютних цифрах, так і в співвідношенні з валовим внутрішнім продуктом (ВВП) на душу населення.

Система охорони здоров’я США представлена незалежними службами на трьох основних рівнях, це сімейна медицина, госпітальна допомога та суспільна охорона здоров’я. Медичні послуги в США надаються приватними особами і юридичними установами. Різні комерційні, благодійні та державні організації пропонують пацієнтам як амбулаторні, так і стаціонарні послуги.

Близько 47% всіх витрат на охорону здоров’я США становлять витрати на стаціонарне лікування, близько 2% – домашнє обслуговування, 10% – медикаментозне лікування і 10% – на утримання в будинках престарілих. Решта 11% охоплюють послуги стоматологів, офтальмологів і інших вузьких фахівців.

Сімейна медицина – досить розвинена структура в США. Сімейні лікарі оглядають і наглядають пацієнтів та при необхідності направляють їх до вузьких спеціалістів або в стаціонар. Оплату такі лікарі отримують безпосередньо від пацієнтів. Як правило, сімейний лікар має свій власний офіс або кооперується з іншими фахівцями.

Олег ШЕКЕРА

Опубліковано у Консультації | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.