Трамп використовує спадщину Навального як димову завісу для свого власного правового болота / Trump coopts Navalny’s legacy as a smokescreen for his own legal morass

Аналіз Стівена Коллінсона, CNN / Analysis by Stephen Collinson, CNN

(CNN) — Олексій Навальний помер політичним мучеником після повернення додому, щоб протистояти жорстокому правлінню президента Росії Володимира Путіна. Але це не заважає Дональду Трампу копіювати свою героїчну спадщину, щоб запропонувати хибну еквівалентність його власним юридичним проблемам.

Екс-президента кілька днів критикували опоненти за його відмову засудити Путіна після того, як Навальний, російський опозиціонер, помер у російській колонії за обставин, які досі належним чином не пояснені.

Отримавши можливість зробити це у ратуші Fox News у вівторок, Трамп знову продемонстрував свою звичну відмову критикувати російського лідера, який розгромив демократію та має довгий досвід переслідування політичних опонентів. Він запропонував стриману данину поваги Навальному, перш ніж повернутися до власних неправдивих заяв про політичні переслідування.

За його словами, російський дисидент, чиє тіло досі не повернули родині, був «дуже сміливим хлопцем», але йому, мабуть, не варто було повертатися до Росії в ув’язнення. Потім Трамп повернувся до своєї одержимості власним ставленням до себе у власній країні, яка, на відміну від Росії, пропонує конституційні гарантії права на справедливий суд, політичні свободи та є місцем, де виборці можуть обрати свого президента.

«Це відбувається і в нашій країні. Ми багато в чому перетворюємося на комуністичну країну. І якщо ви подивіться на це, я провідний кандидат, мене звинуватили. … Мене чотири рази притягували до відповідальності. У мене вісім чи дев’ять судових процесів… усе через факти, що я займаюся політикою», – сказав Трамп, фаворит кандидата на пост президента від Республіканської партії, на заході Fox News. Пізніше, згадуючи минулого тижня вирок проти нього у цивільному шахрайстві на 355 мільйонів доларів, він додав, що «це форма Навального, це форма комунізму чи фашизму».

Президент Джо Байден згадав про відмову свого попередника визнати Путіна винним у смерті Навального під час поїздки для збору голосів на Західне узбережжя.

«Трамп навіть не засуджує його. Це обурливо», – сказав він.

Немає світу, в якому можна порівняти Трампа і Навального. По-перше, Навальний повернувся до Росії, незважаючи на те, що ледь не помер після спроби отруєння – у чому він звинуватив агентів Кремля – з використанням нервово-паралітичної речовини.

Незважаючи на те, що одного разу він стверджував, що Конституція США повинна бути припинена, Трамп має право на презумпцію невинуватості та був звинувачений великими судами присяжних у своїх кримінальних справах, у яких він має право на суд присяжних. Він також має право на апеляцію — про це він уже неодноразово звертався. У російській правовій системі жодного з цих засобів захисту немає. І незважаючи на заяви Трампа про те, що він є жертвою переслідувань, екс-президента переслідують відповідно до верховенства права, зокрема за його спробу скасувати вибори 2020 року та за накопичення секретних документів.

Насправді авторитарні інстинкти Трампа свідчать про те, що він має більше спільного в темпераменті з Путіним, ніж Навальний. Абсолютний президентський імунітет від судового переслідування, який Трамп просить надати йому Верховний суд, і його бачення необмеженого президентства здаються ближчими до російської моделі, ніж до американської.

Трамп по-різному описував Путіна — військового злочинця, якого звинувачують у вторгненні в Україну — як «генія» та «розумного» і часто робив кроки, коли він був президентом, які, здавалося, задовольняли російські цілі так само, як і довгострокові інтереси США. Він навіть став на бік заперечень російського лідера про втручання у вибори в 2016 році замість того, щоб повірити на слово розвідувальним органам, які тоді були під його контролем.

Єдиний президент в історії США, який намагався кинути виклик волі виборців після демократичних виборів і залишитися при владі — як російський автократ — це Трамп.

Напружений момент із Росією перетворюється на ключове питання виборів 2024 року

Відмова екс-президента відверто говорити про смерть Навального відбувається в той момент, коли розрив відносин Вашингтона з Москвою та запеклі дебати щодо триваючої підтримки США зруйнованої війною України викликають глибокі політичні розбіжності та постають як ключове питання в зіткнення на загальних виборах між Байденом і Трампом.

Президент не приховував свого огиди до республіканців у Палаті представників, які були в полоні його попередника, які відмовилися прийняти його останній пакет зброї та боєприпасів для України на суму 60 мільярдів доларів, який щойно був схвалений двопартійною більшістю в Сенаті. Байден різко засудив зауваження Трампа під час нещодавнього передвиборчого мітингу про те, що він заохочуватиме Росію вторгнутися в партнерів по НАТО, які не досягли своїх цілей щодо витрат на оборону. У вівторок Білий дім заявив, що готує новий раунд санкцій проти Росії після смерті Навального, який приєднається до карального режиму обмежень, які вже були запроваджені через війну Кремля в Україні.

І Байден уже намагається використати спробу Трампа порівняти з Навальним як частину нових зусиль, про які вперше повідомив MJ Lee з CNN, щоб посилити спробу своєї кампанії зобразити свого попередника непридатним для повернення в Овальний кабінет.

«Після того, як минулого тижня в російській в’язниці помер найзапекліший опозиційний лідер Путіна Олексій Навальний, колишній президент Трамп та інші республіканці відмовилися притягнути Путіна до відповідальності за його смерть», — сказав Байден у новому відео в соціальних мережах, оприлюдненому у вівторок перед містом Трампа. транслювався зал заходу з Fox.

«Натомість Трамп сказав, що смерть Навального змусила його зрозуміти, наскільки погана Америка. Він сказав, і я цитую, що ми нація в занепаді, нація, що занепадає, кінець цитати. Чому Трамп завжди звинувачує Америку? Путін відповідальний за смерть Навального. Чому Трамп не може просто сказати це?»

Президент також зробив нову спробу висвітлити ворожість Трампа до союзників по НАТО, що викликало занепокоєння щодо того, що він спробує вийти з альянсу, якщо він відвоює Білий дім у листопаді та тим самим демонтує трансатлантичну архітектуру безпеки, яка виникла з перемога союзників у Другій світовій війні та допомогла виграти холодну війну проти колишнього Радянського Союзу.

«Те, що сказав колишній президент, дуже небезпечно. Він сказав, що заохочуватиме Росію, я цитую, робити все, що вони захочуть, кінець цитати. Заява, яку чують у всьому світі. Це лише заохочує погану поведінку», – сказав Байден.

Білий дім, прагнучи посилити потужний тиск на спікера палати новачків Майка Джонсона, також почав звинувачувати нещодавні українські поразки на полі бою, в той час, коли його збройні сили обмежують боєприпаси, на відмову республіканців передати пакет зброї. У суботу було сказано, що сили президента України Володимира Зеленського були змушені вийти з міста Авдіївка через скорочення поставок, що призвело до перших помітних успіхів Росії за кілька місяців.

Оскільки в суботу наближається друга річниця російського вторгнення, Байден також запевнив Зеленського в подальшій підтримці США — але, враховуючи політичний глухий кут у Вашингтоні, неясно, чи зможе він виконати свої обіцянки.

І в довгостроковій перспективі, враховуючи ворожість Трампа до України та його повагу до Путіна, очевидно, що майбутнє України, а не тільки Америки, буде винесено на голосування в листопаді.

———-

(CNN) — Alexey Navalny died a political martyr after returning home to confront Russian President Vladimir Putin’s brutal rule. But that’s not stopping Donald Trump from coopting his heroic legacy to suggest false equivalence with his own legal troubles.

The ex-president has been criticized by opponents for days over his refusal to condemn Putin after Navalny, a Russian opposition figure, died in a Russian penal colony in circumstances that have still not been properly explained.

Given the chance to do so in a Fox News town hall on Tuesday, Trump again showed his habitual refusal to criticize a Russian leader who has crushed democracy and has a long record of persecuting political opponents. He offered a tempered tribute to Navalny, before returning to his own false claims of political persecution.

He said the Russian dissident, whose body still has not been returned to his family, was “a very brave guy” but that he probably should not have returned to Russia ahead of his imprisonment. Then, Trump returned to his obsession with his own treatment in his own country that unlike Russia offers constitutional guarantees of the right to a fair trial, political freedoms and is a place where voters get to choose their president.

«It’s happening in our country too. We are turning into a Communist country in many ways. And if you look at it, I’m the leading candidate, I got indicted. … I got indicted four times. I have eight or nine trials … all because of the facts that I’m in politics,” Trump, the front-runner for the GOP presidential nomination, said in the Fox News event. Later, when referring to a $355 million civil fraud judgment against him last week, he added that “it is a form of Navalny, it is a form of communism or fascism.”

President Joe Biden brought up his predecessor’s refusal to call out Putin’s culpability in Navalny’s death during a fundraising trip to the West Coast.

“Trump fails to even condemn him. It’s outrageous,” he said.

There is no world in which Trump and Navalny can be compared. For one thing, Navalny returned to Russia despite almost dying after a poisoning effort – that he blamed on Kremlin agents – using a nerve agent.

Despite once arguing that the US Constitution should be terminated, Trump is entitled to the presumption of innocence and was indicted by grand juries of his peers in his criminal cases in which he is entitled to a trial by jury. He also has the right of appeal — that he has taken up multiple times already. None of these protections exist in the Russian legal system. And despite Trump’s claims that he’s a victim of persecution, the ex-president is being prosecuted according to the rule of law, including for his attempt to overturn the 2020 election and over his hoarding of classified documents.

In fact, Trump’s authoritarian instincts suggest that he has more in common temperamentally with Putin than Navalny. The absolute presidential immunity from prosecution that Trump is asking the Supreme Court to grant him and his vision of an unconstrained presidency seem closer to the Russian model than the American one.

Trump has variously described Putin — an accused war criminal over his invasion of Ukraine — as “a genius” and “smart” and frequently took steps while he was president that appeared to satisfy Russian goals as much as long-term US interests. He even sided with the Russian leader’s denials of election interference in 2016 instead of taking the word of the intelligence agencies that were then under his control.

The only president in US history to seek to defy the will of voters after a democratic election and to stay in power — like a Russian autocrat — is Trump.

A fraught moment with Russia turns into a key 2024 election issue

The ex-president’s refusal to speak frankly about Navalny’s death is coming at a moment when Washington’s fractured relations with Moscow and a bitter debate about ongoing US support for war-torn Ukraine is causing deep political divides and is emerging as a key issue in the likely general election clash between Biden and Trump.

The president has not hidden his disgust at House Republicans in his predecessor’s thrall who have refused to pass his latest $60 billion arms and ammunition package for Ukraine that has just been endorsed by a bipartisan majority in the Senate. Biden has harshly condemned Trump’s remark in a recent campaign rally that he would encourage Russia to invade NATO partners that did not meet their targets for defense spending. The White House said on Tuesday that it is readying a new round of sanctions on Russia following Navalny’s death that will join the punishing regime of restrictions that have already been imposed over the Kremlin’s war in Ukraine.

And Biden is already seeking to use Trump’s attempt to draw comparisons with Navalny as part of a new effort first reported by CNN’s MJ Lee to sharpen his campaign’s attempt to portray his predecessor as unfit for a return to the Oval Office.

“After Putin’s most fierce opposition leader, Alexey Navalny died in a Russian prison last week, the former President Trump and other Republicans refused to hold Putin accountable for his death,” Biden said in a new social media video that was released Tuesday before Trump’s town hall event with Fox was broadcast.

“Instead, Trump said Navalny’s death made him realize how bad America is. He said, and I quote, we are a nation in decline, a failing nation, end of quote. Why does Trump always blame America? Putin is responsible for Navalny’s death. Why can’t Trump just say that?”

The president also made a fresh attempt to highlight Trump’s hostility to NATO allies that has raised concerns that he would try to pull out of the alliance if he wins back the White House in November and thereby dismantle a trans-Atlantic security architecture that emerged from the allied victory in World War II and helped win the Cold War against the former Soviet Union.

“What the former president said is so dangerous. He said he would encourage Russia to and I quote, do whatever the hell they want, end of quote. A statement heard around the world. It does nothing but encourage bad behavior,” Biden said.

The White House, seeking to build massive pressure on rookie House Speaker Mike Johnson, has also taken to blaming recent Ukrainian reversals on the battlefield, at a time when its armed forces are rationing ammunition, on the Republican refusal to move the arms package. On Saturday, it said that Ukrainian President Volodymyr Zelensky’s forces were forced to withdraw from the town of Avdiivka because of dwindling supplies, resulting in Russia’s first notable gains in months.

As the second anniversary of the Russian invasion approaches on Saturday, Biden has also assured Zelensky of continued US support — but given the political stalemate in Washington, it’s not clear that he will be able to honor his pledges.

And longer term, given Trump’s hostility toward Ukraine and his deference to Putin, it’s clear that Ukraine’s future, not just America’s, will be on the ballot in November.

Детальніше за посиланням / More details at the link: https://edition.cnn.com/2024/02/21/politics/trump-legal-navalny-legacy-analysis/index.html

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.