Творчість дає відчуття безпеки

«Творчість дає відчуття безпеки» – ці важливі слова почула від арт-терапевтки Наталка Ситник в Українсько-словацькому центрі, що діє в Братиславі. Там проходять різні заходи, які допомагають українцям у різних життєвих ситуаціях. Переважна більшість із них виїхали з України під час повномасштабної війни й мають у своїх душах глибокі рани. Пані Наталка допомагає ці рани загоїти.

Вона живе та працює в Києві. Її підопічні – дорослі й діти з ПТСР, які пережили обстріли, втрату рідних, зазнали тяжких випробувань під час окупації.

Учора пані Наталка побувала в Українській школі в евакуації і провела майстер-клас зі створення ляльки-мотанки. Вона каже, що такі заняття допомагають людині розслабитися та забути про свої тривоги. Монотонні дії руками вплітаються в підсвідомість і дають відчуття спокою, безпеки, впевненості в своїх силах.

– Під час творчого процесу ми відновлюємо наш ресурс, закладений природою, – каже арт-терапевтка.

Вона вміє створювати таку атмосферу, яка допомагає людям пережити свої внутрішні конфлікти і знову відчути радість. Мені не важко було переконатися в цьому, коли побачила очі жінок і дітей під час майстер-класу. До речі, арт-терапевтка радить давати лялькам не людські імена, а називати їх, наприклад, Радість, Квітка, Кохання, Мудрість. Адже мотанка – це не просто іграшка, а оберіг, який захищає та надихає. На пам’ять про нашу зустріч пані Наталка мені подарувала ляльку-мотанку. Тож маю придумати їй ім’я.

Людмила МАКЕЙ

Опубліковано у Новини земляцьких об'єднань за кордоном | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.