Вона любить Україну

Марія Рибак – засновниця та директорка Недільної української школи в Братиславі, яка опікується маленькими українцями в еміграції. Вона народилась у Словаччині в родині лемків у селі Микова, звідки походять батьки всесвітньо відомого українця Енді Воргола. Її мати також мала прізвище Варголова. Чоловік пані Марії походить із Тернополя.

– Я маю велику любов до України, – каже вона.

Свою любов вона багато років доводить великими справами. Вчителька за фахом, вона 30 років тому створила недільну школу, аби її власні діти не забували рідну мову й традиції. Сьогодні в цій школі навчається понад 100 школяриків, які приходять щоп’ятниці на уроки. Це діти з Києва, Дніпра, Миколаєва та інших українських міст. Їхні родини виїхали з-під обстрілів у лютому – березні 2022 року, коли почалось повномасштабне вторгнення.

Заняття проводять українські педагоги. Навчальна програма складається не лише зі спеціальних предметів, а й творчих занять. Діти співають, беруть участь у виставах, малюють і спілкуються з однолітками українською мовою.

Пані Марія має добру душу і велике щире серце. Її родина прихистила сім’ю з Харкова та постійно допомагає людям, яких зігнала з рідних місць війна. А по вихідних вона проводить заняття у власній фітнес-студії, куди приходять жінки старшого віку.

Пані Марія знає, як бути стрункою та енергійною багато років. Каже, секрет простий: роби те, що любиш, і залишайся Людиною за будь-яких обставин.

Людмила МАКЕЙ

Опубліковано у Новини земляцьких об'єднань за кордоном, Українська мова | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.