У городнянців відбулося щире спілкування

13 листопада, в день пам’яті святого апостола Андрія Первозваного, актив Городнянського відділення земляцтва зібрався у офісі земляцтва, що в Міжнародному виставковому центрі, щоб обговорити нагальні питання земляцького життя.

Для участі в заході столичних земляків з Городні прибув міський голова Андрій Бондар, а з ним – заступник Віталій Мамедов, серкретар міськради Світлана Більська та керуюча справами виконкому Ірина Підлісна.

До початку офіційної частини присутні спілкувалися на різні теми. А голова відділення Микола Богдан тим часом передав Андрію Богдану лист Чернігівського земляцтва з пропозицією про співпрацю.

Учасниками заходу також були два заступники голови Ради Чернігівського земляцтва: Тетяна Літошко – виконавчий директор; Олексій Орєхович – головний редактор земляцького сайту, голова Сосницького відділення.

У своїй доповіді голова відділення Микола Богдан зробив аналіз справ у відділенні.  Він, наприклад, поінформував про віковий склад, який у середньому за 60 років: 30-40 років – 3;  40-50 – 7; 50-60 – 5; 60-70 – 12; 70-80 – 9; 80 і старше – 4.

Микола Іванович також доповів про зроблене членами відділення впродовж 2019 року, повідомив про хід підготовки у відділенні до земляцької конференції (20 грудня) та загальних зборів земляцтва (11 січня). Запропонований ним план дій на 2020 рік досить насичений і відповідальний. До Меморандуму (Угоди) про співпрацю Чернігівської ОДА, Чернігівської облради, Ради Чернігівського земляцтва на 2020 рік запропоновано питання щодо увічнення пам’яті Левка Григоровича Лук’яненка на державному рівні.

Щодо вшанування пам’яті Левка Лук’яненка на державному рівні, Тетяна Андріївна повідомила про намір земляцтва домовитися з директоркою Національного музею народної архітектури та побуту України про передачу під музей Левка Лук’яненка «чернігівської хати», в якій вже створені музейні кімнати. Однак, важливі документи все ж таки доведеться передати до державної архівної установи, а їх копії залишити музею.

Міський голова Андрій Богдан розповів про те, над чим працюють у Городнянській ОТГ та запросив столичних земляків до більш активної співпраці з метою використання можливостей щодо соціально-економічного розвитку рідної Городнянщини. Не забув Андрій Іванович згадати й про добрі справи столичних земляків-городнянців.

У обговоренні доповіді голови відділення взяли участь Петро Назимко,  Віталій Верхуша, Петро Пархоменко. У їх виступах звучала стурбованість з приводу запровадження  ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення.

Наймолодший з присутніх на заході Віталій Мамедов у своєму виступі оригінальним чином охарактеризував діяльність земляцтва. Він згадав й про динозаврів, які давно вимерли, та людей, що живуть минулим і користуються виключно паперовими носіями, не визнаючи того, що сучасне, молоде покоління, користується досягненнями новітніх технологій поширення інформації, а також, у першу чергу, думає про своє сучасне та майбутнє.

Натомість Тетяна Літошко аргументувала, що один з «динозаврів», наш відомий земляк Микола Ткач, тридцять років присвятив роботі, результатом якої став виданий за підтримки земляцтва довідник «Словник говіркових, розмовних, рідковживаних та застарілих слів української мови» тиражем 100 примірників, але й вирішується питання щоб і в електронному вигляді ним змогли користуватися всі бажаючі.

У своєму виступі мені приємно було повідомити учасникам заходу про те, що вже зроблено та ще планується зробити у співпраці Городнянського та Сосницького відділень земляцтва, зокрема, та в цілому з Товариством, а також щиро подякувати Андрію Богдану за розуміння, високу оцінку та побажання, які міська рада висловила в листі від 12 грудня поточного року до голови Ради земляцтва Віктора Ткаченка відносно нашої роботи щодо забезпечення наповнення земляцького сайту цікавими і актуальними матеріалами.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Збори відділень | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до У городнянців відбулося щире спілкування

  1. Іван Забіяка коментує:

    “Віталій Мамедов … згадав й про динозаврів, які давно вимерли, та людей, що живуть минулим і користуються виключно паперовими носіями, не визнаючи того, що сучасне, молоде покоління, користується досягненнями новітніх технологій поширення інформації, а також, у першу чергу, думає про своє сучасне та майбутнє”.
    Щось не пригадую, щоб цей чоловік залишав свої коментарі на сайті ЧЗ, доводячи, що він є прихильником, представником новітніх технологій.
    На сьогодні новітні технології – метелики: попархали-попархали і наступним покоління нічого не залишили. А паперові носії, в значній мірі, вічні.
    От словник М. Ткача. Шкода, що має тираж лише 100 прим. Але придбати його далеко не кожен може. І хоча він належить до престижних видань для власника, то все одно більшість часу він пролеже на полиці. До речі, кожен друкований примірник матиме свій “сервер”… А коли цей словник буде доступний в електронному вигляді – чекаю-недочекаюся, – то й місця не займе і будь-коли можна ним скористатися.

  2. Дуже приємно, що згадали про молодь! Адже в час новітніх технологій поширення інформації, саме молодь, активно починає цікавитися історією рідного краю, і їй ми довіряємо сучасне та майбутнє!
    Хочу наголосити, що дуже часто бачу присутніми молодих енергійних людей, на зібраннях земляцтва, які готові допомагати в різних питаннях, щодо рідного краю і прислухаються до порад. Нагадую, що земляцтво, вирішує тільки добрі справи!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.