У Сосниці запалили вогонь І Міжнародного кінофестивалю «КіноДок»

20 травня, як і позавчора в Міжнародний день музеїв, на території літературно-меморіального музею Олександра Петровича Довженка було велелюдно. Саме із символічного запалення вогню на малій батьківщині великого митця Олександра Довженка в Сосниці і розпочинається відлік часу І Міжнародного кінофестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок», ініціаторами та організаторами проведення якого виступили Ганна Левківська та народний артист України Дмитро Чирипюк.

За умовами ж конкурсу, безпосередньо на фестивалі будуть представлені 20 робіт. Цього року журі надало перевагу вітчизняним кінострічкам – їх 17. Ще три фільми – зарубіжні.

Головою журі «КіноДоку» 2016 погодився стати всесвітньо відомий польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі. До складу журі також увійшли наші видатні співвітчизники – народний артист України Богдан Бенюк, Михайло Іллєнко, Сергій Маслобойщиков.

Однією з причин обрати саме Чернігів площадкою для масштабного кінофоруму стала постать великого митця Олександра Довженка, який народився в селі В’юнище (нині смт Сосниця) на Чернігівщині. Недаремно саме із символічного запалення вогню фестивалю на його малій батьківщині в Сосниці і розпочнеться відлік часу нового міжнародного фестивалю.

Загалом фестиваль триватиме три дні – з 20 по 22 травня. Крім перегляду конкурсних кінострічок (який, паралельно проходитиме як для журі, так і для широкого глядача), буде представлена велика позаконкурсна програма. А це і покази фільмів відомих кінорежисерів, і майстер-класи митців, зустрічі з творчими особистостями. Розпочнеться ж кінофорум відкритим показом фільму «Зима у вогні» на Красній площі міста. На відкриття фестивалю організатори обіцяють запросити широке представництво знаних в Україні людей.

Програма «КіноДоку» буде частиною масштабних заходів, які проходитимуть у Чернігові з нагоди відзначення Дня Європи.

Участь в урочистих заходах взяли голова районної державної адміністрації Валентин Очередько, заступник голови райдержадміністрації Олег Трамана, голова районної ради Володимир Жуковецький, Сосницький селищний голова Андрій Портний, кіномитці, представники закладів освіти і культури району, аматори сцени та літератори Чернігівщини, представники засобів масової інформації та громадськість Сосниччини.

Від усіх земляків видатного кіномитця, з оселі Олександра Довженка, привітав учасників кінофестивалю голова районної державної адміністрації Валентин Очередько.

2005201601_660x495

В своєму вітальному слові він побажав учасникам і глядачам фестивалю гарних переглядів та успіхів на мистецькій ниві.

По тому від лампадки, що горить в батьківській хаті Довженків, було запалено символічний вогонь кінофестивалю. А далі естафета «Довженківського вогню» від будинку Довженка буде передана до Красної площі Чернігова де й відбуватиметься офіційне відкриття кінофестивалю «КіноДок».

2005201602_660x440

2005201603_660x440

Валентина МОВЧАН

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.