Відбулася презентація нової збірки «Звучання осені моєї» Володимира Потебні

19 травня з нагоди презентації збірки «Звучання осені моєї» письменника з Козельця Володимира Потебні в Козелецькій центральній бібліотеці зібралися люди, небайдужі до чистоти духовних криниць, до натхненної праці та наділені великою любов’ю до культурного розквіту нашого краю.

IMG_7943

Це вже четверта збірка Володимира Потебні. Його твори – це пошук і розуміння поняття щастя, людського буття, навколишнього світу. Крім поетичних творів, до чергової збірки увійшли 7 прозових – невеличкі оповідання про сутність життя, внутрішні переживання героїв, людську психологію.

IMG_7948

«Часом його творчість схожа на гірське джерело, з якого хочеться пити і пити. А часом – на попіл перегорілої душі, коли пишеться, наче точиться біль із самого серця… В усій… творчості…домінують осінні мотиви. Фарби різні: від теплого золота до сірого холоду. Така палітра – не лише душевний стан поета, а й те, що відбувається в суспільстві, світі», – так написала у передмові до книги «Звучання осені моєї» Валентина Мастєрова.

Вітаючи автора з виходом нової збірки, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Людмила Сенченко поділилася враженнями про книгу, зазначивши, що поява книги – це величезна радість як для літератора, так і для читачів. «Це титанічна праця – передати свої почуття і думки в поезії, перелити їх на папір, але нічого вищого за щастя творення для митця немає. Філосовське сприйняття автором навіть звичайних буденних явищ примушує читача замислюватися над сутністю життя, світу, а яскраві, влучні поетичні засоби проникають витонченим словом у глибини людської душі», – сказала Людмила Сенченко.

Володимир Потебня подякував за фінансову підтримку члену Козелецького відділення Чернігівського земляцтва, депутату обласної ради Надії Міклухо-Маклай. «У наш час видати книгу без підтримки спонсорів дуже важко. І приємно, що є люди, які шанобливо ставляться до культурної спадщини рідного краю, українського слова», – зазначив автор.

Надія Міклухо-Маклай зичила митцю творчих успіхів і висловила побажання створити нову збірку поезій, використавши там фотокартини Володимира Квітка, а також видати альманах творів місцевих літераторів Козелеччини, що багата на талановитих людей.

Пообіцяв підтримку поетові у поширенні творів у періодичній пресі Козелецький селищний голова Валентин Бригинець. А директор Козелецької централізованої бібліотечної системи Віктор Білоусько запропонував заснувати премію для місцевих митців.

Добрі слова на адресу Володимира Потебні прозвучали від колег по літературній царині Лідії Ковальчук, Євгенії Нацик, Світлани Титовської та шанувальниці його творчості Надії Петрової.

Привітали автора книги «Звучання осені моєї» члени літературної студії «Паростки» Козелецької гімназії №1 та їх керівника Ірини Чолован. Поезії збірки прозвучали у виконанні Юлії Бурун, Анастасії Закревської, Вікторії Коваленко, Ангеліни Федосенко. Музичні твори подарували тріо бандуристів– вихованці Козелецької дитячої музичної школи та їх викладач Оксана Іллюша.

Усі виступаючі бажали Володимирові Потебні натхнення, внутрішньої гармонії, великої енергії та мистецького світосприйняття, невичерпності духовної криниці, звідки він бере сили для творчості.

У свою чергу Володимир Потебня розповів про історію створення збірки, поділився планами на майбутнє та розповів про творчу співпрацю з композитором із Тернопільщини Володимиром Сірим, який поклав на музику уже 6 віршів нашого місцевого літератора. До уваги присутніх були представлені відеокліпи пісень на слова Володимира Потебні «Мамина хата», «Так би і жити» і «Танець» у виконанні Володимира Сірого.

Присутні отримали задоволення від літературної зустрічі, оскільки творчість сучасних письменників рідного краю безцінна,  бо дає можливість відчути красу і неповторність рідної землі, а найголовніше – розуміти найдорожчі людські цінності.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Козелецької райдержадміністрації

Фото Володимира КВІТКА

Опубліковано у На Чернігівщині, У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.