У сосницьких убідчан закінчилися зимові канікули

Так як у столичних парламентаріїв – у наших з вами депутатів, так і у сосницьких убідчан – митців рідного краю, існують зимові та літні канікули. Хоча конкретних термінів, як шкільні канікули, що визначаються Міністерством освіти, вони не мають.  

І ось 10 лютого у звичний для членів літературно-мистецького об’єднання «Убідь» день і час – п’ятницю о 15.00 – зібралися вони у рідних уже для них за стільки років існування стінах Сосницької Центральної районної бібліотеки для дорослих імені Олександра Карпінського. Тут їх радо зустріла повноправна господиня країни Читалії  –  директор ЦБС Лілія Володимирівна Мучта та привітала з відкриттям нового сезону творчих тематичних засідань, бо ж на канікулах усі добре відпочили, побажала успіхів і натхнення, здійснення всіх задумів.

Від себе особисто хочу відмітити, що і під час так званих канікул убідчани працювали та творили, звичайно, не всі разом, як на засіданні, та все ж – це і вітання з днем народження Олени Рисухіної, і відзначення ювілеїв Миколи Адаменка та Ніни Василенко, і участь у щорічному зібранні Чернігівського земляцтва – виступ «Криниць» (про ці заходи вже згадувалося у публікаціях на сайті), а також захоплюючий концерт криничан на сцені районного будинку культури під такою цікавою назвою «Криничанські «витівки»».

А так як кожне засідання має свою тематику і щоб зустріч «оживити» та розмову направити, як то говорять, в правильне русло, бібліотекарки Алла Васюк і Оксана Журавель розповіли про історію виникнення свята закоханих, про того, кому присвячений цей день, багато легенд та ліричних рядків про найпрекрасніше людське почуття, бо ж перше післяканікулярне зібрання проходило у переддень Святого Валентина.

Звичайно, на  тему кохання можна вести бесіду довго і розповідати є про що та і засідання було велолюдним, то послухати було що. Перше ж слово взяв художник, народний умілець, поет, писанкар Анатолій Семенцов. Він представив свою нову роботу з дерева за повістю Миколи Гоголя «Травнева ніч». І у творі класика, і у творі нашого земляка дуже багато любові як до свого рідного  краю, до України, до природи, до народних звичаїв, і один до одного.

Протягом зустрічі звучали також ліричні вірші про перше кохання, запізнілу любов, про те почуття, яке пронесли через все своє життя, навіть про те, що відчуває калина до дуба і т.д. Їх читали Раїса Дударенко, Віра Ковальчук, Володимир Чернявський, Михайло Щукін, Анатолій Семенцов, Ніна Пода, Олександр Хоменко. Творче подружжя Ковалчуків – Віра та Микола заспівали нову пісню, а Петро Макаренко «підсолодив» цю розмову своєю сатирою – багатьма гуморесками, написаними ним на канікулах і зібраних уже для чергової збірки.

А потім за чашкою чаю та печивом полилась невимушена розмова про новини, про плани на майбутнє. Присутня на засіданні молода авторка Ольга Ярмуш, заступник директора літературно-меморіального музею Олександра Довженка, запросила всіх на захід, який незабаром відбудеться на садибі земляка.

У приватній розмові з Вірою Павлівною Ковальчук я дізналася, що її вразили події 4 лютого 1943 року, які трапилися в селі Велике Устя. І це стало темою її нового поетичного твору, який вона передала до школи.

По завершенню засідання ми з Ніною Іванівною Подою завітали до Олени Рисухіної. Від себе особисто подарувала їй символічну валентинку і авторську публікацію із сайту Чернігівського земляцтва, присвячений поетесі. Також попрохала неї підписати власну збірку для братів Яремчуків, творчістю яких Олена захоплюється, а їхньому батьку вона присвятила свій твір. Адже саме Дмитро та Назарій Яремчуки будуть давати концерт у Борзні 16 лютого, на якому маю намір побути та передати їм вітання від їхньої шанувальниці. Цьому дуже пораділа жінка, бо ж, як ми знаємо, із-за певних причин сама вона цього зробити не в змозі.

Що ж, як бачимо, планів в убідчан багато. То ж хай вони всі здійсняться.

Валентина МОВЧАН

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.