Україна вшановувала Героїв Чорнобиля

26 квітня – Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу (International Chernobyl Disaster Remembrance Day). 

8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією 71/125 проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про чорнобильську катастрофу. Генеральна Асамблея зазначила, що «відчуваються досі, через тридцять років, серйозні довготривалі наслідки чорнобильської катастрофи, а також зберігаються у зв’язку з цим потреби постраждалих місцевих громад і територій», і запропонувала «всім державам-членам, відповідним установам системи Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних організаціям, а також громадянського суспільства відзначати цей день».

Сьогодні поминальні заходи пройшли не лише у столиці, а й в регіонах України. Їх мета – нагадати, яку велику ціну сплатили ліквідатори та працівники станції у квітні 1986 року.

Біля меморіального кургану «Героям Чорнобиля» у Києві вночі відслужили поминальний молебень. Вшанувати пам’ять тут зібралися працівники атомної станції, родини померлих та ті, хто сам брав безпосередню участь у ліквідації наслідків катастрофи. Символічно молебень закінчилася трагічним дзвоном саме о першій годині 24 хвилини.

Після першої години ночі ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС у Черкасах вшанували студенти та викладачі Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Нацiонального унiверситету цивiльного захисту України. Вони згадали поіменно героїв, які боролися з катастрофою на атомному реакторі.

Уночі на поминальні заходи на плацу вишу зібрались дві сотні курсантів із запаленими лампадками.

Серед перших ліквідаторів було чимало випускників інституту, які служили у пожежній частині, що охороняла станцію. І не випадково вишу присвоїли ім’я Героїв Чорнобиля.

Володимир Правик і Віктор Кібенок були першими, хто почав боротьбу із вогнем. На місці вибуху вони були вже за лічені хвилини, зробили дуже вагомий вклад у ліквідацію цієї страшної загрози, яка поширилась би на увесь світ і завдала неминучої загрози людству. За кілька днів вони померли від наслідків променевої хвороби.

Імена Володимира Правика та Віктора Кібенка увічнили у монументі разом із ще трьома сотнями випускників-ліквідаторів.

У Чернігові Героїв Чорнобиля вшановували в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм вшанували.

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, народний депутат України Олег Купрієнко подякували ліквідаторам катастрофи за їхній подвиг.

 

Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто першими став до нерівного бою з невидимим ворогом.

А 25 квітня, до 32-ої річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС, у Державному архіві області відкрилася тематична фотодокументальна виставка «Наш біль Чорнобиль».

Заходи з нагоди Міжнародного дня пам’яті про чорнобильську катастрофу пройшли у всіх районних центрах області. Не стояло осторонь участі у заходах і наше земляцтво.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Вшанування пам'яті | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.