Усе це для пам’яті прийдешнім поколінням

Коли зайти на офіційний сайт столичного Чернігівського земляцтва, за ведення якого відповідає Олексій Орєхович, та переглянути його численні авторські публікації, що базуються на ґрунтовних дослідженнях і підтверджуються достовірними джерелами та пересипані багатьма світлинами, то можна з відвертою упевненістю сказати, що це не тільки досить цікаві матеріали для багатьох краєзнавців, а ще й корисні для вчителів. Особисто мені, керівнику краєзнавчого гуртка, доволі часто доводиться використовувати їх на своїх заняттях. 

А ще Олексій Федорович веде постійну роботу над питанням належного вшанування пам’яті наших земляків, у тому числі й тих, чиє життя було обірване в урочищі Сандармох. Про деякі результати такої роботи він повідомив у своїй публікації «Пам’яті земляків, чиє життя обірвалося в урочищі Сандармох» від 31 жовтня 2016 року.

Як стало мені відомо з цієї публікації, в Сандормоху загинули провідні українські митці: Микола Зеров, Лесь Курбас, Микола Куліш, Валер’ян Підмогильний, Валер’ян Поліщук, Павло Пилипович.

Серед прізвищ розстріляних там упродовж 5 днів – з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року є й імена уродженців чернігівської землі. Наприклад, там загинув Марко Вороний – син українського поета Миколи Вороного, творчість якого вивчається в 6 класі.

Щойно прочитавши цю публікацію, наступного дня побувала в Києві, щоб разом із земляками біля пам’ятника Лесю Курбасу на вулиці Прорізній запалити свічку  в знак пошани та пам’яті за невинно страченими земляками.

dscn4347_660x495

А останнє заняття краєзнавчого гуртка було присвячене даній темі з використанням, знову ж таки, матеріалів офіційного сайту земляцтва.

dscn4423_660x880

Валентина МОВЧАН

Опубліковано у Вшанування пам'яті, Присвяти, У відділенях | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.