В умовах агресії на сході окрім військової протидії першочергового значення набуває підтримка культурно-мистецького та інформаційного простору України

Сьогодні, 4 лютого,  відбулась надзвичайно тепла та душевна зустріч голови обласної ради Ігоря Вдовенка із учасниками проекту «Перша кобза Чернігівщини дітям і захисникам Луганщини».

Аби поділитися своїми враженнями від подорожі на схід України та роздумами щодо розвитку культурного співробітництва до найвищого представницького органу Чернігівщини завітали заступник командувача Сухопутних військ ЗСУ з морально-психологічного забезпечення, генерал- майор Олександр Голоднюк, полковник, начальник групи цивільно-військового співробітництва командування Сухопутних військ ЗСУ Руслан Мирошниченко, відомий кобзар-лірник, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, народний артист України Василь Нечепа, голова Семенівської районної ради Василь Малкович, голова Талалаївської районної ради Юрій Дзюбан, волонтери Віталій Салімон та Сергій Максименко.

Наприкінці січня цього року делегація Чернігівщини у складі військовослужбовців Сухопутних військ ЗСУ, представників органів місцевого самоврядування та волонтерів на чолі зі знаним митцем Василем Нечепою відвідали прифронтові Сєвєродонецьк, Лисичанськ і Новодружеськ із культурно-просвітницькою місією. Наші земляки зустрілися із викладачами та учнями Новодружеської дитячої школи мистецтв, дитячих музичних шкіл Лисичанська та ОКЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва». Колективу останнього Василь Малкович та Юрій Дзюбан за сприяння обласної ради вручили символічний подарунок– бандуру. Під час творчого марафону також відбулась низка концертів Василя Нечепи, зокрема у фронтових Трьохізбенці та Кримському.

Олександр Голоднюк розповів про те, як розпочиналося знайомство та зароджувалася співпраця творчих колективів Чернігівщини, зокрема Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України, та жителів Луганщини, а також якою була реакція місцевого населення на виступи чернігівських артистів. Військовослужбовець подякував усім присутнім за допомогу в організації візиту представників Чернігівщини на схід України та за дорученням керівництва вручив відзнаки Командування Сухопутних військ ЗСУ голові обласної ради Ігорю Вдовенку, голові Семенівської районної ради Василю Малковичу, голові Талалївської районної ради Юрію Дзюбану, волонтерам Віталію Салімону та Сергію Максименку.

У свою чергу Ігор Вдовенко зауважив, що всебічна допомога та сприяння сіверським воїнам і членам їх родин була і є одним із важливих напрямів в роботі обласної ради. Свідченням цього є прийняття низки обласних програм, спрямованих на соціальну підтримку учасників АТО/ООС, членів їх сімей, бійців-добровольців у Чернігівській області, покращення матеріально-технічного забезпечення заходів територіальної оборони, військових частин та правоохоронних органів, які дислокуються на території Придесення. Крім того, у жовтні минулого року рішенням обласної ради створено Центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин і сімей загиблих.

Разом із тим у рамках реалізації програми сприяння виконанню повноважень депутатами Чернігівської обласної ради протягом минулого року була надана адресна матеріальна допомога низці громадян області, серед яких учасники АТО, на загальну суму 1712300 гривень.

Неодноразово комунальні підприємства обласної ради, зокрема дочірні агролісогосподарські підприємств КП «Чернігівоблагроліс», сприяли виділенню благодійної допомоги у вигляді пиломатеріалів та дров Державному науково-дослідному інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, відділу прикордонної служби «Грем’яч», Менському, Новгород-Сіверському військовим комісаріатам, підрозділам УДСНС тощо.

–   В умовах військової агресії на сході окрім військової протидії першочергового значення набуває підтримка культурно-мистецького та інформаційного простору України, – зауважив Ігор Вдовенко та принагідно подякував усім, хто долучився до реалізації важливого патріотично-мистецького проекту та запевнив у тому, що обласна рада готова сприяти продовженню співпраці з Луганщиною.

У рамках зустрічі присутні мали змогу переглянути відео, де відображені найяскравіші та найбільш емоційні миттєвості подорожі мистецького десанту Придесення на Луганщину.

Під час спілкування була висловлена пропозиція запросити вихованців музичних шкіл Луганської області відвідати Чернігівщину та познайомитись із діяльністю місцевих закладів культури. Крім того, учасники зустрічі обговорили перспективи подальших візитів митців і творчих виконавців Придесення на схід України.

Кульмінаційним моментом заходу стали поетичні рядки, написані Юрієм Дзюбаном за підсумками візиту на Луганщину, які автор натхненно зачитав присутнім, а також емоційне виконання українських пісень Василем Нечепою у мелодійному супроводі бандури.

За матеріалами відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.