Вечір пам’яті в гімназії імені нашого земляка

В гімназії № 34 «Либідь» імені  Віктора Максименка, що в Подільському районі Києва, ми часті гості, бо носить вона ім’я нашого легендарного земляка, воїна-афганця.

Ось і 17 лютого 2016 року директор гімназії Лідія Серафимівна Страшна  запросила нас, земляків, на вечір пам’яті, який проходив під гаслом «Афганістан болить в моїй душі», присвячений 27 річниці з дня виводу військ з території Республіки Афганістан і Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

На вечір пам’яті завітало багато почесних гостей: перший заступник голови Подільської районної в місті Києві державної адміністрації Микола Григорович Дубовик;заступник голови Подільської районної в місті Києві державної адміністрації Володимир Вікторович Смірнов; методист управління освіти Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, дружина бійця Афганської війни Володимира Тарана Наталя Олександрівна Таран; голова спілки ветеранів Афганістану Подільського району міста Києва Сергій Ілліч Афіндуліді; полковник у відставці, учасник бойових дій в Афганістані, учасник ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, заслужений працівник культури України, поет Володимир Павлович Красюк; полковник у відставці, заступник голови Спілки ветеранів Афганістану Подільського району міста Києва, учасник бойових дій в Афганістані, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Михайло Григорович Вертушков; учасник бойових дій в Афганістані Юрій Анатолійович Задніпряний; командир групи спеціального призначення, капітан запасу  В’ячеслав Миколайович Купрієнко; автор низки віршів про свого побратима Віктора Максименка,  учасник бойових дій в Афганістані, полковник у відставці Георгій Григорович Даценко; підполковник Національної гвардії України Сергій Миколайович Рибак; донька Віктора Максименка Тетяна; учні середніх загальноосвітніх шкіл № 93, №156 та №193; педагогічний колектив та учні гімназії.

Від Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві, крім автора цих рядків на вечорі пам’яті були присутні – член Ради, голова відділення ветеранів Другої світової війни, учасників АТО, бойових дій на території інших держав та тих, що приймали участь у миротворчих операціях ООН, військовий пенсіонер Сергій Миколайович Кудін та відповідальний секретар земляцтва Ганна Олексіївна Скрипка.

BFD3FA4A

Вечір па’мяті відкрила директор гімназії, Лідія Страшна. Вона розповіла історію встановлення меморіальної стели на внутрішньому подвір’ї  гімназії та звернулася до воїнів – афганців зі щирими словами вдячності за сумлінне виконання інтернаціонального обов’язку у горах Афганістану. Згодом учні-старшокласники разом з воїнами-афганцями запалили свічку пам’яті і всі присутні в залі вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання.

Особливо захоплюючим був виступ Володимира Красюка, вірші якого супроводжували весь вечір.

Особливістю зустрічі стало вручення приписних свідоцтв юнакам-допризовникам 1999 року народження, які пообіцяли рівнятись на таких захисників, як воїни-афганці, і стати справжніми патріотами своєї держави, боротися за її цілісність, за честь, за волю, за народ.

Гості заходу з великим захопленням слухали пісні у виконанні В’ячеслава Купрієнка та пісню «Мальви», яка прозвучала у виконанні учениці 11-Б класу гімназії Єлизавети Содоль. А учасники театру танцю «Янголятко» подарували справжню весну, виконавши хореографічну композицію «Квітка-душа».

Від Чернігівського земляцтва ми подарували для бібліотеки гімназії книги наших земляків-письменників і поетів, а також вручили пам’ятний знак «20 років з дня заснування Товариства».

A0EC8396

Від Асоціації ветеранів спорту України, президентом якої є голова Ради земляцтва Віктор Вікторович Ткаченко, вручили директору гімназії два перехідні кубки пам’яті імені Віктора Максименка для переможців змагань, які будуть проводитись у гімназії.

E607A0B0

B5A828D9

Закінчився захід покладанням квітів до пам’ятника воїнам-афганцям, який  знаходиться на внутрішньому подвір’ї гімназії та встановлений на честь загиблих у Афганістані учнів тодішньої ще школи №34, а також  до пам’ятної дошки, яка встановлена на фасаді школи на честь Віктора Максименка.

95AA0F20

Лариса МОЦАР, голова Щорського відділення земляцтва

Опубліковано у Вшанування пам'яті | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.