За сприяння Городнянського відділення Чернігівського земляцтва видана книга «Конотоп».
У презентації книги, що відбулося 16 листопада, взяли участь: упорядник Олександр Дудко; Галина Волочок, котра набирала текст; консультант Микола Богдан Лариса Андарал; бібліотекар Наталія Магула; Сергій Міщенко, один з тих земляків, хто фінансово підтримав випуск книги.
Кожна людина по-справжньому може бути щаслива лише повертаючись до витоків свого народження – дитинства, батьківської хати, рідного села.
Саме заради того, щоб кожен житель маленького села на Городнянщині, міг доторкнутися душею до історії селі, до свого родоводу, й була випущена у світ художньо-краєзнавча книга «Конотоп».
Ініціатором її створення став відомий на Городнянщині краєзнавець, поет, журналіст, на жаль, вже покійний, Іван Дудко.
Його ідею гаряче підтримав міський голова Андрій Богдан.
– Село Конотоп багате на хороших людей. Воно має славне минуле, конотопська земля виплекала багато видатних, талановитих людей, які славлять Батьківщину. Я радий, що ця книжка про моє рідне село зафіксувала минуле й сьогодення й залишить пам’ять для наступних поколінь, про їхнє коріння з благодатної землі.
До справи створення книги активно долучився Микола Богдан – голова Городнянського відділення Чернігівського земляцтва.
Довелось переворушити гору історичних документів та матеріалів в архівах і музеях Києва та Чернігова, – сказав він на презентації. – Але ми разом зробили насправді дуже важливу справу. Я радий, що в цій книзі оживає історія нашого села. А ще – і це важливо – нам вдалось відшукати дату першої згадки про село і цим продовжити історію Конотопу на півстоліття!
Найбільша заслуга у створенні книги належить Олександру Дудку – сину Івана Петровича. Не один раз відвідував він Конотоп, зустрічався зі старожилами, разом з бібліотекарем Наталією Могулою довго й терпляче збирали крихту по крихті історію села. А впорядкувати зібрані матеріали Олександру Івановичу допомагала його дружина Надія Дудко.
За допомогою фінансової підтримки земляків, вихідців із села та причетних до історії Конотопу – Сергія Аніщенка, Василя Богдана, Павла Богдана, Сергія Богдана, Юрія Богдана, Володимира Лаппи, Олександра Манжоли, Олександра Масляного, Сергія Міщенка, Юрія Сенюка, Миколи Силенка, а також Городнянської міської ради та Городнянського відділення Чернігівського земляцтва книга нарешті побачила світ.
Зала сільського клубу була заповнена. Місцеві аматори, яким підсобили Василь Мачача, Володимир Андарал та Радислав і Володимир Михайлови, зробили для людей справжнє свято – свято пісні, свято душі, свято історії.
Світлана ТОМАШ
Дуже цікава та дуже коротка інформація. Хотілося б більше дізнатись як про саму подію, так і про село Конотоп.
Мені хотілося б мати цю книгу.