Віденський конґрес Андрія Розумовського. Яким буде світ після перемоги над москвою?

Віденський конгрес є відомим у всьому світі, та мало хто із земляків знає, що одним із організаторів і ключових учасників конференції був син останнього гетьмана України Кирила Розумовського – дипломат Андрій Кирилович Розумовський (22 жовтня (2 листопада) 1752, Глухів — 11 (23) вересня 1836, Відень).

Дивіться деталі у відео:

Національний заповідник «Гетьманська столиця»

Довідково. Віденський конгрес (розпочався 18 вересня 1814, завершився 9 червня 1815 року). На ньому були присутні представники Росії, Англії, Австрії, Пруссії, Франції і Португалії. Серед основних питань конгресу були переділ Європи на користь країн-переможниць, відновлення монархічної влади в Європі та запобігання будь-якій можливості повернення Наполеона до влади.

На основі рішень Віденського конгресу Францію позбавили всіх завойованих раніше земель. До Росії відійшло Варшавське герцогство, яке тепер називалося Царством Польським. Рейнська область, Познань, Вестфалія і велика частина Саксонії передавалися Пруссії. Австрія приєднувала до своєї території Ломбардію, Галичину і Венецію. В Італії відновили Сардінське королівство, приєднавши до нього Савойю і Ніццу. Тоскана, Модена і Парма перейшли під владу австрійських представників династії Габсбургів. Рим знову перейшов під владу Папи Римського, якому повернули всі колишні права. Утворилося Нідерландське королівство з Голландії та Бельгії. До Англії перейшли колоніальні землі, які вона відібрала у Іспанії, Франції та Голландії. Острова Мальта і Цейлон, мис Доброї Надії, Гвіана, Іонічні острови тепер остаточно закріпилися за Британським королівством. Норвегію передали під владу Швеції, вивівши її зі складу Данії. Таким чином, Віденський конгрес та його рішення справили величезний вплив на геополітичний устрій Європи. Тільки після 1918 року, коли завершиться Перша світова війна, кордони європейських країн знову будуть переглянуті.

Опубліковано у Захист і підтримка України | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.