Відгомонів ІІ фестиваль Батурин – фест «Шабля»

15 -16 червня, на моїй малій Батьківщині, в славнозвісному Батурині на Співочому полі відгомонів черговий «БАТУРИНФЕСТ», присвячений цього року 350 річниці започаткування Батурина як гетьманської столиці Лівобережної, а потім і Правобережної України. Це свято вже стало традицією для жителів Чернігівщини.

Захід мав багато локацій просвітницького, навчального та розважального характеру в найкращих традиціях козацького свята.

У день відкриття, 15 червня, гості мали змогу побачити показові виступи єдиноборств «сучасних козаків» і виступи народних аматорських колективів, відвідати екскурсії унікальними об’єктами Національного заповідника «Гетьманська столиця», послухати виступи рок-гуртів From Inside Out, Протифаzа. А по завершенню дня була дискотека від DJ Javiro з Іспанія та DJ Rocket-Jam з міста Кременчуг.

Наступного дня, 16 червня, відбулася презентація Батуринської громади «Містечко майстрів»: виставка-ярмарок майстрів народного декоративно-прикладного мистецтва, майстер-класи, арт-пікнік для дітей і молоді. Завершували другий день фесту виступи гуртів «DAGGER», «Скеля», «Новий день», «КОРАЛЛІ» та «Kozak System».

Як почесний гість Фестивалю взяв в ньому участь, привітав земляків від імені Бахмацького відділення Чернігівського земляцтва зі святом Святої Трійці і славною датою гетьманської столиці.

Впродовж 55 років Батурин був столицею козацької держави, тут правили уряди гетьманів Ігнатовича, Самойловича, Мазепи та Розумовського.

Батурин став своєрідною «колискою» незалежності України. «Же през шаблю маєм право» – девіз гетьмана Івана Мазепи, який першим спробував вирвати Україну з-під влади московського царя, здобути свободу та державну незалежність для свого народу. Тоді ця спроба зазнала поразки. Але народжена і «виколисана» в Батурині ідея вже через 209 років здобула першу, а через 283 роки – остаточну перемогу.

В незалежній Україні Батурин успішно відроджується. Мені приємно усвідомлювати, що в 1993 році доклав немало зусиль займаючись створенням НІКЗ «Гетьманська столиця». Тепер, по-суті, це візитна картка Батурина.

Особлива вдячність батуринців Президенту України в 2005-2010 роках Віктору Андрійовичу Ющенку та меценатам, зусиллями яких відтворено цитадель фортеці, будинок гетьмана, церкви, палац Кирила Розумовського.

А сьогодні набирає розвитку Батуринська ОТГ. Радію успіхам земляків і щиро зичу їм нових звершень!

 

Олександр ПУХКАЛ

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.