Відзначили ювілей

6 серпня у Коропському районному будинку культури на творчих гостинах районного творчого клубу «Первоцвіти Коропщини», з нагоди 15-річчя його утворення, зібралося чимало поціновувачів художнього слова сучасних письменників рідного краю. 

Ювілей творчого об’єднання, що на сьогодні налічує більше тридцяти авторів, нібито не такий вже і поважний, але за цей час вдалося зібрати чималий творчий урожай. Письменники Коропщини випустили близько 50-ти авторських книг, 4 альманахи: «Коропщина літературна» (2005), «Сіверяночка» (2009), «Придеснянські джерела» (2012) та «Поліські первоцвіти» (2017). Тож поділитися з глядачами було чим.

Розпочали захід «хрещені батьки» творчого клубу письменники Валентина Михайленко та Мирон Білоус, які розповіли, як п’ятнадцять років тому вирішили об’єднати творчих людей району, щоб проводити літературні зустрічі, ділитися своїми надбаннями, друкуватися в газетах, спільними зусиллями випускати книги.

Привітати винуватців зі святом завітали почесні гості: голова районної ради Михайло Мазуренко та його заступник Віктор Дворецький, селищний голова Віктор Журавель, помічник-консультант народного депутата Анатолія Євлахова Катерина Четверик, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Сергій Семенов, голова Чернігівського відділення Національної спілки письменників України, письменниця Ганна Арсенич-Баран, письменник-прозаїк із Варви, уродженець смт Короп Володимир Ворона, а також представниці трьох відділень столичного Чернігівського земляцтва: Борзнянського – письменниця Ольга Анцибор, Коропського – самодіяльний композитор Катерина Кулик, Сосницького – краєзнавець-журналіст Валентина Мовчан.

Вітання поступово переходили у вручення відзнак, яких найбільше дісталося Валентині Михайленко, котра багато років очолювала РТК «Первоцвіти Коропщини» та була головним ідейним натхненником і прикладом для наслідування інших членів. Її працю відзначили трьома грамотами: районної державної адміністрації, народного депутата Анатолія Євлахова,  Національної спілки письменників України.

Грамоти та премії народного депутата України Анатолія Євлахова також отримали письменник Мирон Білоус і учасниці, що найдовше перебувають у клубі, – прозаїк Людмилі Прохоренко та поетеса Лариса Черниш.

Михайло Мазуренко нагородив грамотами районної ради активних членів клубу: журналіста газети «Нові горизонти» Людмилу Власко та редактора Коропського радіомовлення Олену Лебідь.

Віктор Журавель грамоту селищної ради вручив самодіяльному композитору Катерині Кулик.

Грамотами відділу культури і туризму райдержадміністрації Сергій Семенов заохотив до подальшої активної участі в роботі клубу бібліотекаря Коропської ЦРБ, поетесу Світлану Матвієнко, громадського діяча, поета Василя Кирилюка та нинішнього керівника РТК «Первоцвіти Коропщини» Світлану Милько.

В ході святкової програми кожен учасник клубу поділився з глядачами власними віршами, піснями, гумором і просто думками.

Порадували піснями на мелодії Катерини Кулик народний аматорський колектив «Криниці» із Сосниці, а також дует «Барви»  з Коропа (Микола Отрош та Алла Шаповал).

На завершення заходу під фінальну пісню у виконанні Світлани Милько члени клубу піднялися на сцену та подякували всім спонсорам, які допомогли зробити ювілей справжнім неповторним святом.

Протягом 6 серпня в холі районного будинку культури також працювала виставка інших митців Коропщини, тих, що звикли творити руками. Це виставка інкрустації соломкою народних майстрів Василя Перепаді та Катерини Кулик, алея творчості картин Анатолія Книра, вишивка Ольги Токарєвої і, звичайно ж, в центрі холу – виставка авторських книг членів клубу під назвою «Провінції в літературі не буває».

Валентина МОВЧАН

Опубліковано у На Чернігівщині, Ювілеї | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.