Випуск п’ятий книги «Спортивне сузір’я Чернігівщини»

4 лютого в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка відомий спортивний оглядач, член Національної спілки журналістів України, член Асоціації спортивних журналістів України Віктор Береговий презентував п’ятий випуск своєї книги «Спортивне сузір’я Чернігівщини».

Гостями заходу були: перша заступниця голови Відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області Ніна Лемеш; начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, призер Чемпіонату світу з біатлону 2007 року (Антхольц-Антерсельва, Італія) Андрій Дериземля; заслужений майстер спорту України, багаторазова переможниця чемпіонатів України з кульової стрільби Катерина Самохіна; кількаразовий чемпіон України, чемпіон Європи, учасник Олімпійських ігор в Австралії, тренер з важкої атлетики Валерій Іванович Куц.

У своїй промові Ніна Лемеш наголосила, що Віктор Григорович робить велику справу. Книги, які містять інформацію про спортсменів та їхні досягнення, стають прикладом для молоді. Бібліотекам, представники яких були присутні на заході, Ніна Лемеш та Андрій Дериземля вручили книги на спортивну тематику.

Віктор Береговий розповів, що створення серії «Спортивне сузір’я Чернігівщини» припадає на 2014 рік. Зібрати матеріал – це кропітка робота, яка потребує багато часу для обробки архівних матеріалів, тому автор часто працює в архіві та бібліотеці. За весь період у випусках зібрано інформацію про 75 спортсменів.

Катерина Самохіна у своєму виступі зазначила, що спорт дає силу і витривалість, спритність і зірке око, тверду руку і ще твердішу волю. Цікаво було послухати спортивну історію Валерія Івановича Куца – легендарну особистість, тренера з важкої атлетики, який 28 разів ставав чемпіоном України, чемпіоном Європи та Світу, був учасником V Олімпійських ігор. Має 97 медалей. Відвідав 57 країн світу.

Пану Валерію у книзі присвячено розділ «Зірками не народжуються, ними стають». У виступі він розповів про цікаві факти своєї спортивної кар’єри та тренерської роботи. Зараз Валерій Іванович тренує дітей з особливими потребами.

Ведуча презентації Наталія Утиро прокоментувала книжкову виставку «Спортивне сузір’я Чернігівщини», яку підготувала співробітниця відділу документів із гуманітарних наук Любов Семенюк. На виставці представлені усі випуски презентованої книги, а також видання, які стосувались історії та розвитку спорту.

Привітала автора з презентацією та висловила подяку Нині Лемеш за вручені книжки і директорка Чернігівської ОУНБ імені Володимира Короленка Інна Аліференко.

Презентація пройшла в теплій атмосфері. Молодь, яка завітала на захід, була в захваті від досягнень спортсменів.

Усі охочі сфотографувалися на згадку та отримали книги з автографом автора книги.

Джерело:  Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Володимира Короленка 
Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.