Шелупець Дмитро Вікторович
Народився 4 лютого 1989 року в Ріпках.
Закінчив Ріпкинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 2 (2007) та Чернігівський професійний будівельний ліцей № 18 за спеціальністю «столяр-верстатник деревообробних верстатів» (2008). Працював на виробництві у місті Чернігів.
З 20 жовтня 2008 року проходив військову службу за контрактом в лавах Збройних Сил України. Служив у 30-му окремому лінійно-вузловому полку зв’язку Збройних Сил України (військова частина А0870, місто Чернігів; у 2012 році полк розформований), з 2012 року – старшим водієм-електриком 2-го зведеного польового гвардійського вузла зв’язку Генерального штабу Збройних Сил України (нині – Об’єднаний польовий вузол зв’язку Генерального штабу Збройних Сил України; військова частина А0415, село Семиполки Броварського району Київської області).
З грудня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Учасник боїв за місто Дебальцеве Донецької області.
11 лютого 2015 року у районі міста Дебальцеве Донецької області внаслідок обстрілу бойових позицій українських військ артилерією противника старший солдат, водій-електрик 2-го зведеного польового вузла зв’язку Генерального штабу Збройних сил України Дмитро Шелупець отримав проникаюче осколкове поранення у груди. Від отриманих ран помер дорогою до лікарні Бахмута (Артемівська) Донецької області.
Похований 15 лютого 2015 року на Пільському кладовищі смт Ріпки.
Указом Президента України № 282 від 23 травня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
В пам’ять про Дмитра Шелупця в серпні 2015 року на будівлі Ріпкинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 встановлена меморіальна дошка, а в жовтні 2015 року в селищі Семиполки Київської області на території військової частини встановлений пам’ятний знак.
Одна з вулиць Ріпок названа іменем Дмитра Шелупця.
Джерело: Чернігівський історичний музей імені Василя Тарновського
Читайте також: