Вирував День міста в Ічні

Гарний день видався 14 вересня, ніби якраз для святкування усім: ічнянцям і жителям сіл об’єднаної громади, гостям, підприємцям і крамарям, артистам і глядачам.

Ще з 9 години ранку розклали свої товари продавці пальт і чобітків, суконь і вишиванок, сувенірів і кондвиробів, усього  й не перелічити. Хтось до 10 –ї години, відкриття святкування, встиг уже й скупитися, а хто ходив від сортової картоплі до меду, від хутра до джинсів, вибирали й купували, аж поки ярмарок не почав стихати…

Святкування розпочалося з вітального слова голови Ічнянської об’єднаної територіальної громади Оксани Андріанової, яка побажала всім миру, здоров’я та щастя. Цьогоріч не було «обязаловки»: урочистої ходи трудових колективів, установ, закладів освіти та культури, але свято від того не втратило, а, здається, виграло, бо не було нікого невдоволеного, всі всюди встигли. Навіть глядацьких лавок перед сценою не встановлювали, а розмістили по периметру площі Тараса Шевченка.

На початку святкування традиційно віддали данину  шани  та поваги воїнам Другої світової війни, адже святкували 76-у річницю вигнання нацистів з   Ічнянщини, а також героям Небесної сотні, воїнам, що поклали життя за незалежність і цілісність України в кривавих битвах, що палають із 2014 року й до сьогодні. Саме військові, учасники АТО й ООС, несли по площі стяг Ічнянської ОТГ в супроводі прапороносців із синьо-жовтими знаменами.

А зі сцени вже дзвінко лунає пісня у виконанні юної красуні Ярослави Романенко:

«Ласкаво просимо, ласкаво просимо!»

На свято прибули до Ічні завжди бажані й почесні гості: народний депутат України Валерій Давиденко, голова Ічнянського відділення Чернігівського земляцтва, почесний громадянин Ічні Микола Вощевський, один із засновників земляцтва, родом із Заудайки, Микола Борщ,  видатний український поет, заслужений діяч культури України та Польщі, родом із Грабова, Станіслав Шевченко, нащадок роду меценатів Тарновських Ірина Трач-Тарновська,   поетеса, що народилася у Сваричівці, донька всесвітньо відомого художника-різьбяра Антона Штепи Ольга Штепа  та інші.

У великій концертній програмі були задіяні колективи Ічнянського будинку культури та багатьох сільських. Непідробний захват викликали виступи ансамблю гармоністів «Ічнянське візерунки», фольклорних гуртів із Крупичполя, Іржавця, Андріївки, а також Хаєнок і Монастирища.

Особливе задоволення отримали всі, хто бачив виступи найменших танцюристів, зокрема композиції «Шахи», «Ми-діти України» і т. п.

Затамувавши подих, дивились і виступ колективу історичного танцю під керуванням Оксани Захарової.

А до площі вже долинали запахи шашликів, плову, смаженої картоплі з парку імені Степана Васильченка.

Тут торгували всілякими смаколиками торговий дім «Браво», ресторан «Ічень» і багато майстрів кухонних справ. Благодійну акцію організувала для дітей «Об’єднана Ічнянщина», батут. А поряд волонтери й учасники АТО пригощали кулішем, ціна – ваші благодійні 20, 50, чи 100 гривень.

За столиками зустрічались колишні однокласники, знайомі, обнімалися колишні учні з учителями, земляки, родичі.

Бачила, як зворушливо зустрілися волонтерка, а нині медик-контрактник Тетяна Дорошенко та капелан отець Дмитро (Нитченко) біля волонтерського казана!

У парку імені Василя Чумака – повно людей, тут розважались на програмі для дітей і малюки, й підлітки, підлітали до небес на джампінґу, верещали від задоволення на батуті. Звісно, були і солодка вата, і поп-корн , і півники-зайчики на паличках, а поряд каруселі, гойдалки…

Люд знову заполонив центральну площу, бо там на сцені запальний «Лісапетний батальйон».

Ви б побачили, скільки глядачів їм підспівувало та підтанцьовувало!

Пізніше програму святкування продовжили співаки Чернігівського філармонійного центру, їх завжди дуже тепло приймають ічнянці, чекають виступу з нетерпінням.

А коли Ічню огорнув своїми крилами вечір, почалася дискотека для молоді… і не тільки!

Охочі могли послухати й ічнянський реп від Григорія Гармаша і Ко.

Ічня намагається жити повнокровним життям, показати всім: ми хочемо перемоги над ворогом, цінуємо мир, ми самобутні, ми є і будемо!

 

Ніна ШТАНЬКО-ТКАЧЕНКО, учасниця об’єднання літераторів «Криниця»

Опубліковано у Дні поселень, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.