Виступ Президента України на Мюнхенській безпековій конференції

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 19 лютого, виступив на Мюнхенській безпековій конференції.

Виступ твердий, рішучий, переконливий, абсолютно вірний по суті та виправданий за тоном у ситуації, що склалася.

Відео виступу тут: https://www.youtube.com/watch?v=cz6ffTXMJ9Y

Відгуки про виступ Володимира Зеленського

Рефата Абдурахмановича Чубарова

Щодо  сьогоднішнього виступу Президента України Володимира Зеленського на Мюнхенській конференції з питань безпеки.

Зміст виступу хороший, без зайвого пафосу, але з чіткими акцентами, твердженнями та висновками, безперечність яких особливо очевидна на тлі загрози подальшої  агресії РФ проти України та інших країн, що  щодня посилюється.

Тут  ми маємо підтримати Президента України Володимира Зеленського.

Новації  у виступі, на які я особисто звернув увагу:

– 4-та спроба України скликання конференції з метою проведення консультацій країнами – підписантами Будапештського меморандуму.

Це не лише зустрічний крок у бік частини українського політикуму, а й нагадування світу про те, що у 2014 році Україна не отримала належного захисту, гарантованого країнами – підписантами Будапештського меморандуму, внаслідок чого частина її території, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь, окуповані РФ;

– ініціювання саміту держав-членів РБ ООН + Україна, Німеччина, Туреччина. Ця теза дуже близька до позиції Президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, який протягом багатьох років закликає до розширення кола держав-постійних членів  ООН згідно формули – «Світ більше ніж п’ять»/ Dünya 5’ten büyüktür;

– про необхідність програми ленд-лізу для України, що означало б широкомасштабне постачання партнерами України всіх видів озброєння, включаючи авіацію, на постійній правовій основі.

P.S. Хоча тема окупованого Криму та завдання його звільнення у виступі Президента були озвучені, але, якби це залежало від мене, у цьому виступі я обов’язково закликав би міжнародних партнерів вже на даному етапі  консолідовано виставити РФ єдину вимогу – негайно вивести російські війська зі всіх окупованих територій України, включаючи Автономну Республіку Крим та Севастополь.

Всі інші підходи, які нам доводиться чути від деяких наших партнерів, на кшталт того, що, мовляв, «спочатку – Донбас, а потім, у перспективі, Крим», це ніщо інше, як ілюзії.

Якщо не гірше.

Анатолія Степановича Гриценка

Виступ Зеленського у Мюнхені.

Твердий, рішучий, часом агресивний. Як на мене – абсолютно вірний по суті й абсолютно виправданий за тоном у даній ситуації. І переконливий, для всіх неангажованих дружбою з Путіним і здатних бути відповідальними. Досить уже дипломатичних танців з «партнерами», для яких Путін-агресор дотепер друг і союзник, попри всю його ворожість і небезпеку для світу. Досить ритуальних обіцянок про «відкриті двері» НАТО з дулею в кишені. Досить пропутінської мантри про «внутрішній конфлікт» і «безальтернативність Мінських домовленостей». Досить егоїзму і короткозорості. Час відповідальної політики, довіри і підтримки, час ефективних рішень і спільних дій. Виступ Зеленського не всім на Заході сподабається, це точно. Бо не всі доросли у своїй відповідальності до лідерства, попри поважні високі посади. Але – говорити з ними треба і треба говорити саме так. Най думають і зважують. Швидких змін у позиціях очікувати не варто, але – крапля камінь точить.

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.