Я люблю вас, мої земляки

26 червня у своєму рідному селі Степові Хутори Носівського району Чернігівської області виступив відомий співак, заслужений артист України Віталій Свирид.

Разом зі своїми друзями – колегами по сцені – ювіляр подарував землякам двогодинний концерт, який відбувся в сільському Будинку культури. Жарти, пісні супроводжувалися гучними оплесками вдячних глядачів.

Поздоровити Віталія Свирида з ювілейним виступом на рідній землі приїхали до Степових Хуторів  представники Носівського відділення Чернігівського земляцтва в місті Києві.

– Я люблю вас, мої земляки! – зі сцени від співака на завершення пролунала проста, на перший погляд,  фраза. Але яка в ній глибина! Як люди в залі раділи рукостисканням із заслуженим артистом! Отчі пороги завжди чекають на повернення своїх дочок і синів!

Довідка:

Віталій Олексійович Свирид (народився 27 квітня 1956 року в селі Степові Хутори Носівського району Чернігівської області) — український музикант, співак і композитор, заслужений артист України.

Мати — вчителька молодших класів, батько – музикант, теж працював у школі.

Перший вихід Віталія Свирида, на сцену, відбувся у своєму сільському клубі, коли Віталію  виповнилося шість років – з піснею «Бухенвальдський набат». Старша, на два роки, сестра Валя акомпонувала на баяні.

Закінчив вісім класів Степовохутірської середньої школи, поступив у Ніжинське культосвітнє училище, на відділ духових інструментів, яке закінчив у 1974 році по класу флейти. За цей час, ще освоїв гру на барабанах.

З 1974 по 1976 роки, Віталій Свирид служив в армії у військовому оркестрі. Після демобілізації працював в Укрконцерті солістом – вокалістом у ЕВО «Київ», ВІА «Мальви», «Краяни» — Полтавська філармонія, «ЕХО» Луганська за участю Віталія Леонтьєва, в оркестрі міліції УВС, а також солістом КОМА.

Дружина Наталія, донька Аня, син Ярослав.

У 1989 стає переможцем I-го Міжнародного фестивалю “Червона рута” в Чернівцях, з піснею “Мольба”, композитора Ганни Гаврилець на вірші Дмитра Павличка.

Активно концертує по Україні та за її межами, експерементує, бере участь у музично-авангардних проектах «Екстра-фактор», під орудою музиканта і композитора Ігора Стецюка при Київський Державній філармонії, та вокальному гурті «Менсаунд», у складі якого, Віталій Свирид  гастролював по США.

У 1992 та 1995 стає лауреатом Міжнародного фестивалю сучасної української пісні «Пісенний вернісаж», у 1997 — лауреат Всеукраїнського радіофестивалю «Пісня року» з піснею «Не сумуй».

У 2000 році, Віталій Свирид закінчив Київський державний університет культури мистецтв за фахом: викладач, артист оркестру, диригент оркестру, соліст-вокаліст.

В концертах і засобах масової інформаціїї репрезентував пісенну творчість композиторів і поетів: Дмитра Павличка, Ліни Костенко, Федора Млинченка, Наталії Земної, Ганни Гаврилець, Ірини Кириліної, В’ячеслава Хурсенка та інших.

Бере участь у шефських концертах та благодійних акціях для інвалідів війни, в концертах, що проводились на території ЧАЕС в 1986, для воїнів-інтернаціоналістів, дітей-сиріт.

Неодноразово представляв Україну в Польщі, Чехословаччині, Франції, США та інших країнах.

Випустив аудіоальбом «Моя любове, ти як Бог», а також компактдиски «Не розминутись нам з любов’ю», «А я таки прийду до тебе».

Володіє своєрідним чистим, ліричним голосом. На сцені, виконав кілька сотень пісень, серед яких «Милая», «На долині туман», «Не сумуй», «Однолюб», «Осіння пісня», «Степові Хутори».

Має хобі — займається домашнім господарством у Боярці, власноручно збудував теплицю, сауну, має невелику пасіку.

У 2009 році співаку присвоєно звання «Заслужений артист України».

Нині Віталій Свирид працює в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна, де викладає музичне мистецтво, керує художньою самодіяльністю.

Джерело: http://ukrainka.org.ua/node/7102

Більше фото тут: https://www.facebook.com/zhinka.ukrainka/posts/1011687218880465

Опубліковано у Видатні земляки, У відділенях | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.