«Я спокійний. Я тут»

У четвер Макрон дав ексклюзивне інтерв’ю Джейку Тепперу з CNN.

Якщо в Україні колись буде мирне врегулювання, Еммануель Макрон буде в його центрі. Якщо буде укладено угоду щодо відновлення ядерної програми Ірану, президент Франції буде ключовим гравцем. У той час як США готуються до нової боротьби наддержави з Китаєм, Макрон використовує вплив Франції, щоб підкреслити, що вона також є тихоокеанської державою. І коли колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель пішла у відставку, а Британія взяла свій м’яч і повернулася додому після Brexit, Макрон тепер є головним європейським лідером і найсильнішим захисником ЄС.

Зараз, під час свого другого терміну, Макрон стає дедалі важливішим світовим лідером, незважаючи на те, що йому неодноразово не вдалося відмовити президента Росії Володимира Путіна від його неспровокованого вторгнення в Україну. Нова популярність Макрона багато в чому завдячує не лише вазі Європейського Союзу, особливо в економічних питаннях, але й унікальній ролі, яку Франція бачить для себе: як велика держава, яка є союзником Сполучених Штатів, але незалежною від них.

Таке позиціонування викликало головний біль у президентів США і раніше, особливо відомим останнім часом, коли колишній президент Франції Жак Ширак виступив проти війни в Іраку. Але Макрон був важливим союзником Джо Байдена; він є рішучим прихильником Заходу та демократії; він налаштований на те, щоб утримувати європейські сили НАТО за Україною; але він також має відкритий канал з Москвою.

Цього тижня в широкомасштабному інтерв’ю Джейку Тепперу з CNN Макрон спробував пояснити психологічні сили, які формують дії Путіна, і захистив своє рішення продовжувати розмову з російським лідером. Він висловив глибоку стурбованість глобальною демократією і — хоча він сказав, що не буде читати лекції другові — явно стурбований нападом на вибори в Сполучених Штатах. Коли його запитали про відмову нового британського прем’єр-міністра Ліз Трасс сказати, чи є він другом чи ворогом, він пішов назустріч. І він відмахнувся від інтриг щодо розвідувальної інформації, що стосується президента Франції, яку ФБР вилучило з курорту екс-президента Дональда Трампа Мар-а-Лаго.

Відповіді Макрона були детальними та нюансованими. Його вміння спілкуватися в Сполучених Штатах чудовою англійською мовою відрізняє його від попередників і є важливим чинником у його прагненнях отримати роль глобального лідера. Багато в чому він нагадує колишнього президента США Барака Обаму, на основі кандидатури якого в Білий дім у 2008 році він створив свою першу кампанію. Як і 44-й президент, Макрон має здатність діагностувати політичну проблему чи глобальну тенденцію.

Макрона, як і Обаму, звинувачували в відстороненості, і обидва вони намагалися оволодіти внутрішніми політичними силами, які протистояли їхнім закликам до змін. Але якщо перефразовувати одну з тих міських легенд сумнівного походження, яку зазвичай приписують Генрі Кіссінджеру, то майже немає сумніву, що коли президент Сполучених Штатів хоче зателефонувати в Європу, міжнародний телефонний код, який він зараз використовує, — +33.

——————-

Ось деякі моменти з інтерв’ю Макрона з Теппером.

Про мислення Путіна

«Всім зрозуміло, що лідер, який вирішив йти на війну, лідер, який вирішив піти на ескалацію, – це президент Путін.  І в мене немає раціонального пояснення.

І я б сказав, що це наслідок після COVID-19.  Ізоляція… Я думаю, згідно з його власною логікою, я не кажу, що це його пояснення, або я не даю виправдання, але ми повинні взяти до уваги, що є багато образи з боку Росії.  Після 1990-х у нього є відчуття, що ми не поважали його належним чином».

Про те, чим може закінчитися війна в Україні

«Я хочу наполягати… ми повинні уникнути перемоги Росії у цій війні.  …Ми ​​маємо допомогти Україні стати вільною та отримати повний контроль над своєю територією.  [Макрон сказав, що Київ вирішуватиме, чи включатиме це анексований Росією Крим.]

 «Але ми маємо створити ситуацію – в певний момент українцям і росіянам доведеться піти вести переговори за столом – щоб домовитися про кінець цій справі».

 Про те, як Заходу слід говорити з такими державами, як Китай та Індія

«Я думаю, що ми повинні бути дуже поважними.  Я вважаю, що нам слід уникати читання лекцій людям і казати, що ми на хорошому боці історії.  Я думаю, якщо ми будемо дуже поважати і спробувати зрозуміти їхню позицію, у що вони вірять і які їхні почуття, ми зможемо їх переконати…

Ми можемо працювати, тому що на карту поставлено глобальний порядок.  Мир, зміна клімату, продовольча безпека.  Усе це можна було б виправити, якщо ми співпрацюємо між США, Європою, Китаєм, Індією, Азією та Тихим океаном, Африкою та Латинської Америки».

Про загрозу глобальній демократії

«Я думаю, що у нас велика криза демократій, я б назвав їх ліберальними демократіями.  Зрозуміло, що протягом останніх кількох років тиск у наших суспільствах зростає.  І ми знаходимося на тому етапі, коли в наших різних країнах спостерігається те, що я б назвав кризою — кризою середнього класу.

По-друге, я вважаю, що соціальні мережі, соціальні платформи відіграють дуже важливу роль і що поставлено на карту в наших демократіях…  Зрозуміло, що (там) усі ці фейкові новини… і цей новий релятивізм, який є абсолютно вбивцею для демократій, тому що він повністю порушує зв’язок правди з наукою та основою наших демократій.

І по-третє, я вважаю, що ми маємо великий виклик з точки зору ефективності.  Ми повинні доставити».

Про занепокоєння американською демократією

«Я переживаю за всіх нас.  Я ненавиджу читати людям повчання та говорити, що хвилююся за вас, і для мене цього достатньо.  Але я вважаю, що на карту поставлено те, що ми побудували у 18 столітті».

Про те, чи є він другом чи ворогом Трасс

«Я завжди чітко говорив про те, що для нас не було жодних питань.  Brexit чи ні Brexit, ми союзники.  Безсумнівно, ми друзі.  Ми поділяємо однакові цінності.  Ми разом боролися за свободу і свободу».

Про розвідку Мар-а-Лаго

«Я не з ФБР.  Я не один з адвокатів президента Трампа.  У мене немає інформації про це.  Не скажу, що бачити таку інформацію надзвичайно приємно.  Кожного дня я намагаюся бути менш параноїком.  Отже, я крутий.  Я тут і буду радий отримати більше інформації».

Стівен Коллінсон, Кейтлін Ху та Шелбі Роуз

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.