Переступаючи поріг Сосницького літературно-меморіального музею Олександра Довженка, ми не лише можемо познайомитися з його експозицією, а й переглянути фільм, зустрітися з багатьма цікавими особистостями, поринути в атмосферу захоплюючих свят, взяти участь у різноманітних майстер-класах. А зовсім недавно у стінах цього культурного закладу почав успішно діяти новий проект, за яким можна познайомитися з будь-яким музеєм Чернігівщини прямо на місці.
Саме таке знайомство присутніх відбулося з Чернігівським обласним історичним музеєм імені Василя Тарновського, а також переглянута презентація «Жінки рідного краю у житті Тараса Шевченка».
А ось цього разу до музею Олександра Довженка завітали гості з обласного історико-меморіального музею-заповідника Пантелеймона Куліша «Ганнина Пустинь», що на Борзнянщині: директор Юрій Анатолійович Блоха та науковий працівник Алла Петрівна Богдан. Їх візит відбувся у знаковий для двох музеїв час: 23 січня – день народження Сосницького літературно-меморіального музею Олександра Довженка, а 24 січня – поєднали свої долі Панько Куліш та Олександра Білозерська з Мотронівки.
Гості привітали довженківців зі святом. Потім Алла Петрівна розповіла слухачам, якими були учні 9-го класу Сосницької гімназії імені Олександра Довженка та їх вчителі, а також працівники даного музею і автор цієї публікації, про одну зі сторін багатогранної особистості прозаїка, поета, етнографа, публіциста, автора підручників та першого українського історичного роману «Чорна рада», перекладача Пантелеймона Куліша. Особливо вона зупинилася на розповіді про роботу над перекладом Біблії. Показала ювілейне раритетне видання «Книги книг», яку до заповідника привіз Іван Степанович Плющ. Подарували всім буклети та переглянули презентацію про «Ганнину Пустинь».
Розмову про книгу Буття – Біблію продовжив Андрій Валерійович Пилипенко – помічник пастора, представник Сосницької громади «Євангельських християн – баптистів». Він також зробив презентацію.
У свою чергу, мені було приємно від Сосницького відділення Чернігівського земляцтва привітати працівників музею з днем народження цього закладу культури та вручити подарунок.
На завершення такої приємної зустрічі, гості переглянули експозицію садиби Сина зачарованої Десни.
Валентина МОВЧАН
Фото автора