З подарунками до Сосниці: відомі літератори та митці відвідали селищну бібліотеку

16 березня в Сосницькій публічній бібліотеці на Чернігівщині відбулася зустріч з письменниками та митцями, що співпрацюють з громадською організацією Український ПЕН.

Для довідки: Український ПЕН (англ. PEN Ukraine, від англ. PEN, «ручка») – українська громадська організація, створена з метою захисту свободи слова і прав авторів, сприяння розвитку літератури та міжнародному культурному співробітництву. Входить до мережі національних центрів Міжнародного ПЕН.

До бібліотеки завітали:
– Тетяна Терен – журналістка, кураторка книжкових проєктів;
– Софія Андрухович – українська письменниця та перекладачка;
– Мирослава Барчук – журналістка, телеведуча, поетеса;
– Саша Довжик – письменниця, журналістка, дослідниця культури, кураторка спеціальних проєктів Українського інституту в Лондоні;
– Катерина Калитко – поетеса, перекладачка;
– Вахтанг Кебуладзе – філософ, публіцист, перекладач;
– Максим Ситніков – менеджер, правозахисник проєктів;
– Грег Діннер – ірландський письменник.

Зустріч гостей із відвідувачами пройшла у теплій, невимушеній атмосфері. Гості ділилися своїми враженнями про книги, які привезли. А також доносили до слухачів важливість їхнього прочитання. Поезії з власної збірки читала Мирослава Барчук. Окрім того, кожен з присутніх гостей обрав і прочитав поезії зі збірки «Поміж сирен. Нові вірші війни».

Тетяна Терен поділилася подробицями про діяльність організації Український ПЕН. А також про те, які ж саме книги привезли в подарунок для бібліотеки в Сосниці:

«Ми двічі на місяць працюємо на нашому складі у Києві. Там ми книги сортуємо. Відправляємо до бібліотек відповідно до їхніх запитів. Сьогодні ми даруємо багато книг англійською мовою. Це сучасна художня проза, документальна література. Деякі книги можна назвати артбуками: про шоколад, садівництво та інші. Чимало англомовних книг для дітей різного віку. Україномовні книги – це перекладна література, класика, сучасні твори.

Багато книг з видавництва Komubook, з яким успішно співпрацюємо. Це наші друзі. Всі ці книги з печаткою, на якій написано: «Незламній бібліотеці від Українського ПЕНу». Тому всі їх залишаємо. Читайте, насолоджуйтесь».

Наталія Ващенко, директорка Сосницької публічної бібліотеки подякувала всім гостям за цінні подарунки.

Марія Гирич, керівниця гуртків Сосницького Будинку дитячої та юнацької творчості: «Книжковий фонд нашої бібліотеки останнім часом поповнюється не часто. Тому тішимося з того, що відтепер бібліотека збагачена такою кількістю розмаїтої літератури».

Завітав на спілкування з гостями і Анатолій Семенцов, відомий художник-різьбяр. Присутні ознайомилися з виставкою робіт майстра, які були виконані за останні два роки. Тематика робіт, яку озвучив автор: «Молодість, старість, язичництво. А за обрієм іде християнство. І невпинно біжать коні, символ часу, руйнуючи нашу рамку життя, несучи все у вічність».

Прийшли на зустріч і старшокласниці з Сосницької гімназії Надія Малиш та Тетяна Домкина. Дівчата поділилися своїми враженнями: «Дізналися про цю зустріч від нашої вчительки англійської. Прийшли, бо хотілося особисто познайомитися і побачити відомих людей. Найбільше сподобалося те, що наші гості були такими відкритими та легко спілкувалися з людьми. Раді, що дуже багато нової літератури завезли до нашої бібліотеки. Засмутило, що мало молоді було. Хотілося, щоб наші однолітки більше цікавилися сучасною літературою. Більше читали. Адже так ми розвиваємо свій внутрішній світ. Враження тільки позитивні. Взяли по дві книги. Будемо читати та прийдемо ще».
Наталія КАШИРА, «Наша Сосниця»

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.