Заява президента Байдена щодо спроб Росії анексувати територію України

30 вересня 2022 р.

Сполучені Штати засуджують сьогоднішню шахрайську спробу Росії анексувати суверенну українську територію. Росія порушує міжнародне право, попирає Статут ООН і всюди демонструє свою зневагу до мирних націй. 

Не сумнівайтесь: ці дії не мають легітимності. Сполучені Штати завжди шануватимуть міжнародно визнані кордони України. Ми продовжуватимемо підтримувати зусилля України щодо відновлення контролю над своєю територією шляхом зміцнення її військової та дипломатичної позиції, включно з наданням Сполученими Штатами додаткової безпекової допомоги в розмірі 1,1 мільярда доларів, про яку Сполучені Штати оголосили цього тижня. 

У відповідь на шахрайські заяви Росії про анексію, Сполучені Штати разом із нашими союзниками та партнерами сьогодні оголошують нові санкції. Ці санкції призведуть до збитків для фізичних та юридичних осіб — в Росії та за її межами — які надають політичну або економічну підтримку незаконним спробам змінити статус території України. Ми згуртуємо міжнародну спільноту, щоб засудити ці дії та притягнути Росію до відповідальності. Ми продовжуватимемо забезпечувати Україну обладнанням, необхідним для самооборони, попри нахабні спроби Росії перекроїти кордони свого сусіда. І я з нетерпінням чекаю підписання закону від Конгресу, який надасть додаткові 12 мільярдів доларів на підтримку України. 

Я закликаю всіх членів міжнародної спільноти відкинути російські незаконні спроби анексії та підтримувати народ України стільки, скільки буде потрібно.

Джерело: Посольство США в Украіні

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.