Захід повинен бути сильним, покінчити з безслівним зволіканням і якомога швидше ввести Україну в НАТО / The West must be strong, end the mealy-mouthed procrastination and get Ukraine into Nato as fast as we can

Так чого вони злякалися? Коли лідери НАТО цього тижня прибули до Вільнюса, було, безперечно, очевидно, що вони повинні робити.

Вони мали бути сильними. У цьому вся суть НАТО. Вони повинні були продемонструвати, що їх ні в якому разі не лякає Володимир Путін і бряцаюча зброєю страхітливість Кремля.

Вони мали продемонструвати, що країни НАТО визнають величезну жертву України та зобов’язання, які це накладає на нас на Заході — і вони мали знайти відповідну відповідь.

Понад 500 днів українці протистояли російському наступу, війні, яку вони нічим — повторюю — не спровокували.

Їхні міста бомбили без розбору, жінок ґвалтували, дітей викрадали, а в Криму є табори, де військовополонених чоловіків систематично каструють.

Вважається, що понад 100 000 українських військовослужбовців загинули разом із незліченною кількістю мирних жителів, а десять мільйонів українців були змушені залишити свої домівки.

Цього тижня лідери НАТО повинні були продемонструвати свою колективну повагу та вдячність за героїчний опір України в боротьбі, в якій жоден солдат НАТО не загинув і не постраждав, тому що ми в країнах НАТО знаємо — і постійно говоримо — що Українці борються за всіх нас.

Вони борються за свободу та демократію скрізь: за Східну Європу, за країни Балтії, за всі народи в усьому світі, над якими може знущатися чи вторгнутися могутній сусід. Тому цього тижня ми завдячували українцям ясністю щодо їхнього майбутнього.

Лідерам НАТО належало продемонструвати, поза сумнівом, свою віру в фундаментальний принцип Організації Північноатлантичного договору — найуспішнішого військового альянсу в історії.

Ми повинні були раз і назавжди дати зрозуміти, що суверенний народ має вирішувати, до яких організацій він хоче приєднатися, і що ніхто, хто не є членом, не може накласти на них вето чи стримувати їх.

Саме наша неоднозначність, наше коливання, наше смоктання й видування одразу спонукали Путіна до вторгнення.

Жодна країна не зробила більше і не докладала більше, ніж Україна, щоб продемонструвати свою готовність до членства в НАТО. Жодна збройна сила не є більш страшною чи ефективнішою у використанні зброї НАТО.

Жодна країна більше не потребує членства в НАТО. Усе, що потрібно було зробити Альянсу, це скласти графік — не для миттєвого членства; це не має сенсу, поки триває війна, але для членства, щойно буде здобута перемога.

Все, що нам було потрібно, це слова про те, що приєднання може розпочатися, як тільки закінчиться війна, за умови, що це може бути вже наступного року.

Це було б правильним повідомленням для тих хоробрих українців, які зараз борються за своє життя — як плавці, що борються, що раптом бачать безпечний берег.

Це було б правильним повідомленням для Путіна, яке дало б абсолютно чітке зрозуміти, що його катастрофічна пригода закінчиться лише одним способом. Саме це НАТО мало сказати цього тижня в литовській столиці.

Мені прикро констатувати, що Вільнюські висновки не є твердішими чи переконливішими, ніж Бухарестські висновки НАТО 2008 року, де сказано — якщо бути точним у пункті 23 — «ми погодилися, що ці країни (Україна та Грузія) стануть членами НАТО».

Це було 15 років тому, коли Гордон Браун ще був прем’єр-міністром, і коли Путіну ще належало розпочати свій жорстокий і реваншистський план відбудови радянської імперії.

Все, що українці отримали цього тижня, — це «запрошення» приєднатися до НАТО, «коли союзники погодяться і коли будуть виконані умови». Не дивно, що президенту Зеленському спочатку було важко приховати своє розчарування.

Коли союзники домовляться? Коли виконуються умови? Згідно з Бухарестськими висновками, союзники домовилися про все це 15 років тому!

Коли ми засвоїмо уроки останніх 20 років поводження з Путіним? Саме наша неоднозначність, наше коливання, наше смоктання й видування одразу спонукали його до вторгнення. Поки він думає, що є шанс повернути Україну в орбіту Москви — поки він думає, що зможе відтворити Радянський Союз — він намагатиметься.

Поки він думає, що може обійтися насильством проти України та інших, він буде застосовувати насильство. Поки Україну позбавляють офіційних гарантій безпеки НАТО за статтею 5, які забезпечують колективну оборону всіх членів, Путін продовжуватиме спричиняти вбивства та хаос — і дестабілізувати світ і світову економіку.

Ось чому ми в НАТО повинні якомога швидше визначити графік. Я знаю, що це амбіції уряду Великої Британії, і я знаю, наскільки старанно Британія проводить кампанію за лаштунками. Небажання лежить не в Лондоні; далеко не так.

Проблема полягає в тому, що все ще є деякі наші друзі та партнери, які вважають, що ця війна може закінчитися лише шляхом переговорів. Вони вважають, що ми повинні бути хитро неоднозначними зараз — тому що вони вважають, що питання членства України в НАТО все ще може бути частиною угоди.

З Путіним можна було б домовитися, думають вони: виведіть свої війська, і ми не дамо Україні вступити в НАТО.

Це божевілля. Протягом усієї цієї війни Захід мав тенденцію робити ту саму помилку знову і знову: переоцінювати Путіна та недооцінювати Україну.

Українці йдуть на перемогу. Вони заслуговують на перемогу. Вони борються як леви, і все більше доказів того, що вони досягнуть успіху.

Подивіться на позицію Путіна. Лише три тижні тому Євгеній Пригожин — засновник Групи Вагнера, якого досі вважали його повіреним* і вірним мастифом — раптово обрушився на свого пана і послав його війська в похід на Москву.

Деякі тепер кажуть, що «заколот» був хитрим трюком Путіна, щоб просто показати, що Росія може бути ще більш хаотичною з іншими людьми на чолі. Що за нісенітниця.

Це не був маскарад. Це було майже анархією — група Вагнера фактично збивала російські гелікоптери, фактично вбивала російських солдатів.

А після цього Сергій Суровікін, крутий горішок, генерал, який раніше керував російськими військами вторгнення, раптово зник за підозрою в причетності до спроби державного перевороту.

Ще один звільнений генерал Іван Попов звинувачує Путіна в обезголовленні армії. Ви можете бачити, що відбувається. Російські військові знають, що їм загрожує поразка та приниження в Україні, і вони готують свій dolchstosslegende — свій міф про удар ножем у спину — щоб пояснити, як їх зрадили та підвели некомпетентні політики.

Так, українцям потрібен час, щоб пробити в’єтконгівські бліндажі, які росіяни замінували та замінували на захоплених територіях. Ми повинні бути терплячими. Треба проявити стратегічну стриманість.

Ми повинні дати українцям прикриття з повітря — винищувачі F-16 — щоб це зробити.

Але вони це зроблять, і як тільки вони це зроблять, є лише один спосіб переконатися, що таке вторгнення ніколи не повториться, раз і назавжди вирішити питання політичної ідентичності та орієнтації України — для стабільності України та Росії, і світ.

У прибалтів це спрацювало. Це спрацювало для Східної Європи. Зараз це єдиний шлях для України. Настав час бути сильним, покінчити з безслівним зволіканням — і якомога швидше ввести Україну в НАТО.

Словниковий куточок

*Ліал: відданий і вірний, як і відданість своєму королю.

————-
So what were they frightened of? When Nato leaders came to Vilnius this week, it was surely obvious what they had to do.

They had to be strong. That is the whole point of Nato. They had to show that they were in no way intimidated by Vladimir Putin and the sabre-rattling spookery of the Kremlin.

They had to show that Nato countries recognise the immensity of the Ukrainian sacrifice and the obligations this imposes on us in the West — and they had to come up with a commensurate response.

For more than 500 days the Ukrainians have been resisting the Russian onslaught, a war they did nothing — repeat nothing — to provoke.

Their cities have been bombed indiscriminately, their women raped, their children abducted and in Crimea there are camps where male prisoners of war are systematically castrated.

More than 100,000 Ukrainian troops are believed to have lost their lives, along with countless civilians, and ten million Ukrainians have been displaced.

It was up to Nato leaders, this week, to show their collective respect and gratitude for Ukraine’s heroic resistance in a struggle in which not a single Nato soldier has been hurt or killed, because we in Nato countries know — and constantly say — that the Ukrainians are fighting for all of us.

Their battle is for freedom and democracy everywhere: for eastern Europe, for the Baltic states, for all peoples around the world that could be bullied or invaded by an overmighty neighbour. That is why this week we owed the Ukrainians clarity about their future.

It was up to the Nato leaders to demonstrate beyond doubt their belief in the fundamental principle of the North Atlantic Treaty Organisation — the most successful military alliance in history.

We should have made it clear, once and for all, that it is for a sovereign people to decide which organisations they want to join, and that no non-member can veto them or hold them back.

It is our very ambiguity, our vacillation, our sucking-and-blowing-at-once, which has prompted Putin to invade.

No country has done more or tried harder than Ukraine to demonstrate its fitness for Nato membership. No armed forces are more fearsome or more effective in their use of Nato weaponry.

No country is in greater need of Nato membership. All the Alliance needed to do was to set out a timetable — not for instant membership; that makes no sense as long as the war is live — but for membership as soon as victory is won.

All we needed was words to the effect that accession could begin as soon as the war was over, on the understanding that this could be as early as next year.

It would have been the right message for those brave Ukrainians now fighting for their lives — like struggling swimmers who suddenly see the safety of the shore.

It would have been the right message for Putin, making it absolutely clear that his disastrous misadventure is only going to end one way. That was what Nato needed to say this week in the Lithuanian capital.

I am sorry to say that the Vilnius conclusions are no firmer or more convincing than Nato’s Bucharest conclusions of 2008, which say — in paragraph 23, to be exact — ‘we agreed that these countries (Ukraine and Georgia) will become members of Nato’.

That was 15 years ago, when Gordon Brown was still prime minister, and when Putin had yet to embark on his violent and revanchist plan to rebuild the Soviet empire.

All the Ukrainians got this week was an ‘invitation’ to join Nato, ‘when allies are agreed and when conditions are met’. No wonder President Zelensky found it hard, at first, to conceal his frustration.

When allies agree? When conditions are met? According to the Bucharest conclusions, the allies agreed all this 15 years ago!

When will we learn the lesson of the past 20 years of handling Putin? It is our very ambiguity, our vacillation, our sucking-and-blowing-at-once, which has prompted him to invade. As long as he thinks there is a chance that he can wrest Ukraine back into the orbit of Moscow — as long as he thinks he can recreate the Soviet Union — he will try.

As long as he thinks he can get away with violence against Ukraine, and others, he will use violence. As long as Ukraine is deprived of those formal Article 5 Nato security guarantees that ensure the collective defence of all members, Putin will continue to inflict murder and mayhem — and to destabilise the world and the world economy.

That is why we in Nato must set out a timetable, as rapidly as possible. I know that is the ambition of the UK Government, and I know how hard Britain has been campaigning behind the scenes. The reluctance does not lie in London; far from it.

The problem is that there are still some of our friends and partners who think this war can only end in a negotiated solution. They believe that we should be craftily ambiguous now — because they think that the issue of Ukraine’s Nato membership could yet be part of the deal.

You could make a bargain with Putin, they think: you get your troops out and we’ll keep Ukraine out of Nato.

That is madness. Throughout this war there has been a Western tendency to make the same mistake, over and over again: to overestimate Putin, and to underestimate Ukraine.

The Ukrainians are going to win. They deserve to win. They are fighting like lions, and the evidence is growing that they will succeed.

Look at Putin’s position. It was only three weeks ago that Yevgeny Prigozhin — founder of the Wagner Group and hitherto seen as his leal* and faithful mastiff — suddenly turned on his master and sent his troops to march on Moscow.

Some now say that the ‘mutiny’ was all a cunning ploy by Putin, just to show that Russia could be even more chaotic with other people in charge. What nonsense.

This was no masquerade. This was near anarchy — the Wagner Group actually shooting down Russian helicopters, actually killing Russian soldiers.

And in the aftermath, Sergei Surovikin, the tough-nut general who used to be in charge of the Russian invasion forces, has suddenly vanished under suspicion of being in sympathy with the attempted coup.

Another sacked general, Ivan Popov, is accusing Putin of decapitating the army. You can see what is happening. The Russian military know they are facing defeat and humiliation in Ukraine, and they are preparing their dolchstosslegende — their stab-in-the-back-myth — to explain how they were betrayed and let down by incompetent politicians.

Yes, it will take time for the Ukrainians to break through the Vietcong-style dug-outs that the Russians have mined and booby-trapped in the captured areas. We must be patient. We must show strategic continence.

We must give the Ukrainians the air cover — the F-16 fighter jets — to get it done.

But they will do it, and once they do, there is only one way to make sure such an invasion never happens again, to settle once and for all the question of Ukraine’s political identity and orientation — for the stability of Ukraine, and Russia, and the world.

It has worked for the Balts. It has worked for Eastern Europe. It is now the only way forward for Ukraine. It is time to be strong, end the mealy-mouthed procrastination — and get Ukraine into Nato as fast as we can.

Dictionary corner

*Leal: Loyal and true, as in being loyal to your King.

Борис ДЖОНСОН / Борис JOHNSON

Джерело / Sourse: Daily Mail

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.