Зустріч у Батурині

11 липня зробив чергову творчу поїздку у нашу славну гетьманську столицю Батурин. Сюди я з величезним інтересом і задоволенням їжджу вже понад 30 років, маю тут добрих друзів, тут все дихає історією, чарівна природа і взагалі якась особлива аура. Метою цієї поїздки була зустріч з колективом Національного заповідника «Гетьманська столиця», з яким я і мої газети давно співпрацюємо. Така зустріч і пройшла прямо на Цитаделі Батуринської фортеці, під відкритим небом. Приємно, що, окрім співробітників Заповідника, були також учні, члени історичного гуртка імені Гетьмана Івана Мазепи, що діє при Заповіднику. Взяв участь і мій давній і добрий товариш, відомий далеко за межами міста спортсмен і спортивний тренер Микола Журавель, громадський діяч. один з перших рухівців Батурина.

Я розповів про мотивацію й історію створення двох своїх обласних газет: це загально суспільна «Світі-інфо», що виходить уже понад 11 років, і літературно-мистецька «Струна», якій іде третій рік. Ми обговорили співпрацю по нашому спільному просвітницькому проєкту Заповідника і «Світ-інфо» – «Батурин – гетьманська столиця». Звісно, про Батурин газета писала й раніше. Але ось уже 7 років триває цей проєкт, за яким у кожному номері газети виходить сторінка по Батурину, кілька публікацій. А всього за цей час у понад 150-ти номерах вийшло близько 300 публікацій науковців Заповідника. Це обопільно корисна справа: для науковців – додаткова можливість публікування, для газети – цікаві матеріали. Матеріали по Батурину друкуються і в газеті «Струна»,

На зустрічі зачитав рішення про присудження щойно встановленої газетою і Культурно-мистецьким центром «Інтермеццо» обласної літературно-мистецької й історико-краєзнавчої премії імені Сергій Ілліча Богдана, Почесного громадянина Чернігова, Заслуженого лікаря України, літератора, громадського діяча. Одним з лауреатів 2023 року став колектив Заповідника, якраз за цей проєкт «Батурин– Гетьманська столиця». Я вручив колективу цю відзнаку. Також подарував бібліотеці Заповідника і міській бібліотеці книги, газети, карти України.

Другою частиною зустрічі стало представлення моєї нової книги прози і поезії «Вечірнє танго», що цього року вийшла в Чернігові у видавництві «Десна». Прочитав ряд прозових і поетичних творів з книги, а також виконав під гітару кілька власних бардівських пісень, тексти яких теж у книзі.

Того ж дня зробив чималий фоторепортаж про Батурин, який одразу розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці.

Щиро дякую моїм давнім і добрим друзям із Заповідника за організацію цієї зустрічі. Це, насамперед, директорка Заповідника Наталія Реброва, її заступниця з наукової роботи Любов Кіяшко, наукові співробітниці – Наталія Сердюк, яка готувала і вела захід, та Оксана Ломко, що вела фотозйомку (це якраз її фото). Спасибі, Батурин!

Петро АНТОНЕНКО

Опубліковано у На Чернігівщині, Присвяти | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.